Gökhan Tepe, Radyospor'un konuğu oldu! Çarpıcı sözler!

4 Mayıs 2019 14:48- Son Güncelleme - 5 Mayıs 2019 09:55
Google news abonelik

Ünlü sanatçı Gökhan Tepe, Radyospor’da yayınlanan Sporun Notaları programında Emrah Karalinç’in konuğu oldu. Beşiktaş’a olan sempatisiyle bilinen Tepe, Galatasaray derbisinin yanı sıra kariyeri hakkında da dikkat çeken açıklamalar yaptı. Spor ve müziği birleştiren Radyospor’un yeni programı Sporun Notaları’nda Gökhan Tepe’nin yaptığı açıklamalar şu şekilde;

Gökhan Tepe: "Dünya standartlarının altındayız"

Ligimizde güzel derbiler var. Ama dünya derbisi olarak olaya bakarsak, dünya standartlarında futbol oynanması gerekiyor. Dünya standartlarının altındayız. Bu sene güzel maçlar oynandı. Beşiktaş’ın Başakşehir ile oynadığı maç ilgi çekiciydi.

"Kagawa, Ljajic ve Burak'ı beğeniyorum"

"Kagawa, Ljajic ve Burak'ı beğeniyorum"

Bu sene Beşiktaş bir ara bocaladı. Daha sonra toparladı. Yükseliş yakaladık. Beşiktaş’ta Kagawa ve Ljajic’i beğeniyorum. Burak Yılmaz sezon başında gelseydi farklı olurdu diyor yöneticiler. Şu anda oynadığı futbolu, ilk geldiğinde oynasaydı elbette farklı olabilirdi. Burak kadar diğer futbolcuların formu göze batıyor.

"Şenol Güneş Beşiktaş'ta iz bıraktı"

"Şenol Güneş Beşiktaş'ta iz bıraktı"

Şenol Güneş’in geleceğinin netleşmesi Beşiktaş’ı rahatlattı. Şenol Güneş bence iz bıraktı. Çok kritik dönemlerde iki şampiyonluk kazandırdı. Beşiktaş tarihi için önemli başarılar elde etti. Milli Takımın başına geçtiği için de bir futbolsever olarak memnunum. Milli Takım’dan daha önce keyif alamıyorduk. Şenol Güneş’in pozitif bir hava yarattığını düşünüyorum. İnanıyorum ki Şenol Güneş, daha önceki başarıları tekrarlayacaktır.

Gökhan Tepe, derbi günleri neler yapar?

Eğer İstanbul dışında konserde değilsem statta olmaya çalışırım. Bazen dostlarımla da birlikte izlemeyi tercih ediyorum. Derbiler heyecanlı geçiyor. Mücadele ve hırsa kapılıyoruz. Sadece maç kazanmakla ilgilenen bir taraftar olmadım. Temiz bir futbolla galibiyet gelsin isterim. Önemli olan o bence.

"Hakemler elbette ki baskı altında. İşleri zor"

"Hakemler elbette ki baskı altında. İşleri zor"

Hakemlerle ilgili negatif bir hava var. Baskı altında oluyorlar elbette. Basında ve medyada da hakemleri herkes yeriyor. Artık ligde az bir süre kaldı. Hakemlerin hata yapma lüksü kalmayacak gibi bir şey. İşleri gerçekten zor.

Taraftarlık ve holiganizme bakış açısı

Taraftarlık ve holiganizme bakış açısı

Taraftarlık iyi günde kötü gündedir. Holiganizm ise başka bir kafa. Ben iyi günde kötü günde takımının yanında yer alan bir taraftarım. Fair-Play konusuna dikkat ediyorum. Bunun gelişmesi taraftarıyım diyebilirim.

Gökhan Tepe'nin ligimizde beğendiği oyuncular

Burak Yılmaz’ın zirve yaptığını ve ligin en iyisi olduğunu düşünüyorum. Oynar da gol atamaz o da yok. Her şeyi yapıyor. Burak ligde beğendiğim oyunculardan. Trabzonspor’dan Abdülkadir ve Yusuf’u başarılı buluyorum. Yerli oyuncuların yükselmesini istiyorum. Altyapıya önem vermek lazım. Ligimizden yetişecek birçok oyuncu olabileceğini görüyoruz. Bu oyuncular milli takıma da fayda sağlayacak. Yerli oyuncularımızın yetişebilmesini diliyorum. Ajax örneği var. Müthiş oynuyorlar.

"VAR bozulmazsa faydalı olur"

"VAR bozulmazsa faydalı olur"

VAR işi bence doğru bir iş. Bazen bozuluyor. Gözden kaçan pozisyonlar oluyor. VAR’ın bozulma durumları  oldu. Böyle kararlar olduk. Bu bozulma işi olmazsa, VAR faydalı olacaktır. Bir kaos durumu var. İnşallah bunlar netleşir ve VAR da daha faydalı olur.

Müzikle uğraşmasaydı hangi işi yapıyor olurdu?

Müzikle uğraşmasaydı hangi işi yapıyor olurdu?

Çocukluğumdan beri müziğe sevdalı bir insandım. Konservatuvar okudum. Müzik ben tek aşkımdı. Bu gerçekleştiği için şükrediyorum. Konservatuvar okumanın artıları var eksileri yok. Eğitim bence şart. Böyle düşünüyorum.

Son yıllarda pop müzikte yaşanan değişim...

Pop müzik değişken bir şeydir. 10’ar yıl arayla döngüler oluşuyor, yeni nesiller yetişiyor. Bütün kuşakların hayatı algılaması farklı. Yeni ile eski kuşak arasında fikir ayrılıkları olabiliyor. Eski kuşak yeni kuşağın işlerini sevmez, yeni kuşak eski kuşaktan bazılarını sever. Bugünkü işleri 20 seneyle karşılaştırsak, müzikal derinlikte bir sığlaşma görebiliyoruz.

Şarkılar, eserler neden pahalı?

Şarkılar, eserler neden pahalı?

Bugün bir araba almak isteseniz, çeşit çeşit türleri var. Sizin ne istediğiniz önemli. Bazı besteler çok, bazıları az kazandırır. Besteciler, kendi ürettiklerinin adını koymak zorundadır. Bu bir endüstri. Biz de bu işten ekmek yiyen insanlarız. Bir eser pahalı da olabilir, ucuz da olabilir. Hangi arabaya binmek istiyorsanız gidip onu alırsınız.

Hit şarkının sırrı nedir?

Hit şarkının sırrı nedir?

Yeni jenerasyona hitap eden sanatçılar var. Siz onu sevmiyorsunuz. Ama onun karşılığı var. Siz o işleri sığ bulabilirsiniz ama onu tüketen bir nüfus var. Bazı sanatçıların şarkıları da zamanla farklılaşabiliyor. Derinleşebiliyor. Bana göre Hit şarkı birçok gruba hitap eden şarkıdır. Toplumun daha büyük kesimine ulaşan şarkıdır. Toplumu iyi tanımanız gerekiyor. Orijinal bir şey çıkarmanız gerekiyor. İnsanlar tekrar edilmiş sözleri tercih etmiyor. Birçok orijinal şey bir araya gelirse ve insanların kalbine samimiyetini hissettirseniz şarkı hit olur. Ben bana gelen sözlerin samimi olup olmadığını anlarım. Zaten bana sözler geçerse hemen oturur bestelerim.

"Aranjör insanı vezir de eder rezil de"

"Aranjör insanı vezir de eder rezil de"

Bir şarkının iyi olması hit olma şansını getirmez. Elbette bir aranjörün iyi seçimler yapması gerekir. Aranjörün bir şarkıyı sunması çok önemli. Birçok şarkı aranjman yüzünden anlaşılmamıştır. Bir şarkının hit olması için aranjörün dokunuşu önemlidir. Aranjör insanı vezir de rezil de edebiliriz dediğiniz gibi.

Ekip olmaya değer verme sebebi...

Ailem olarak gördüğüm dostlarım var. Aranjörüm; Eren Bayrak, Barış Özesener, söz yazarı dostlarım Hakkı Yalçın, Serdar Aslan, Şebnem Sungur, Ayla Çelik… Stüdyoda yıllarca işler yaptık. Ekip olmak elbette önemli. Onlarla birlikte çalışmaktan çok keyif aldım. Başka şarkıcıların başarılı olması da ideallerim arasında. Güzel bir yol çizmeye çalışıyorum. Birçok sanatçının söylediği şarkılara dokundum. Bir şeyler başarmış olmanın haklı gururunu yaşıyorum diyebilirim.

Müzik sektöründe beğendiği isimler...

Müzik sektöründe beğendiği isimler...

Fettah Can, Gökhan Türkmen, Kenan Doğulu gibi isimleri çok severim. Emrah Karaduman’ın işlerini severim. Ebru Gündeş ve Demet’in sahnesini beğenirim. Fatih Erkoç da farklı bir ekoldür. Birçok beğendiğim arkadaşım var.