AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Trabzonspor-Beşiktaş Maçı Tekrar Edilecek Mi, Nasıl Karar Verilecek?

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 27 Nis 2022 - 11:46 / Son Güncelleme : 28 Nis 2022 - 10:49

Beşiktaş'ın kural hatası yapıldığı iddiasıyla Trabzonspor maçının tekrarlanmasına dair talebinin bugün karara bağlanması bekleniyor. TFF'nin bugün itirazı karara bağlayıp açıklama yapması bekleniyor.

AYGÜN ÖZİPEK-AJANSSPOR

Beşiktaş Kulübü'nün Trabzonspor maçında kural hatası yapıldığı iddiasıyla yaptığı başvurunun bugün karara bağlanması bekleniyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bugün saat 14.00'te toplanacak. Toplantıda Beşiktaş'ın talebinin de karara bağlanıp, yazılı bir açıklamayla kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

47. dakikadan itibaren tekrar

Beşiktaş, 7 Nisan'da Süper Lig'in 31. haftasında Trabzonspor ile deplasmanda oynadığı ve 1-1 biten maçta hakem Zorbay Küçük'ün ceza sahası içindeki endirekt serbest vuruşu yanlış yerden kullandırarak kural hatası yaptığını savundu. Siyah beyazlılar bu iddialarını TFF'ye de taşıyarak maçın pozisyonun yaşandığı 47. dakikadan itibaren tekrarlanmasını istedi.

Kural kitaba göre atış yeri yanlıştı

Maçın 47. dakikasında skor 0-0'dı. Beşiktaş, kaleciye yapılan geri pasla kazandığı endirekt serbest vuruşu kural gereği cepheden kullanması gerekirken, hakem Zorbay Küçük kenardan kullandırdı. Kural kitabına göre bu yanlıştı. Çünkü kurala göre atışın kale çizgisine paralel şekilde önden kullanılması gerekiyor.

TFF tekrar kararı verecek mi?

Peki nasıl bir karar çıkacak? Cumartesi günü ağırlayacağı Fraport TAV Antalyaspor maçından 1 puan alması halinde şampiyonluğunu ilan edecek olan Trabzonspor cehpesi, maçın tekrarı yönünde bir karar beklemiyor. Ajansspor'un elde ettiği bilgilere göre TFF, Beşiktaş'ın talebini reddedeceği yönde bir karar alacak.