AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Göztepe'nin hocası El Maestro: Fenerbahçe'ye saygı duyuyoruz ama...

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 25 Kas 2021 - 17:05 / Son Güncelleme : 25 Kas 2021 - 17:12

Süper Lig'de bu hafta Fenerbahçe'yi ağırlayacak Göztepe'nin teknik direktörü Nestor El Maestro, galibiyet için sahaya çıkacaklarını söyledi.

AJANSSPOR-HABER

Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında 29 Kasım Pazartesi günü Fenerbahçe'yi konuk edecek Göztepe'nin teknik direktörü Nestor El Maestro, "Fenerbahçe'ye karşı saygı duyuyoruz ama biz bu maçta galibiyet için sahada olacağız" dedi.

'Kayseri'de beraberlik iyi sonuç'

Sırp teknik adam Adnan Süvari Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, son oynadıkları Yukatel Kayserispor maçında aldıkları puandan dolayı mutlu olduklarını söyledi.


Deplasmanda beraberliğin iyi bir sonuç olduğunu aktaran El Maestro, şöyle konuştu:

'Fenerbahçe'yi yenecek gücümüz var'

"İçinde bulunduğumuz zorlu bir süreç var. Puan açısından iyi bir yerde değiliz, bu açıdan baktığımızda 1 puan bizi mutlu etmiyor, daha fazla puanlar almamız lazım. Bir an önce daha fazla puanlar toplayıp takımımızı daha güvenli yere taşımamız gerekiyor. Fenerbahçe maçına bakacak olursak da bizim takımımızın her karşılaşmayı kazanabilecek gücü var. Her maçta galibiyet alabiliriz. Bunun için Fenerbahçe'ye karşı saygı duyuyoruz ama biz bu maçta galibiyet için sahada olacağız. Takımımızın bunu yapabilecek gücü var."

Göztepe'nin iç saha hayal kırıklığı

El Maestro, iç sahada daha az puan almalarının garip olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Buna sebepler arıyorum. Normalde takımların kendi sahalarında kazanma olasılıkları çok daha yüksek olmalı. Bizde bu biraz tersine oluyor. Fenerbahçe gibi bir takımı dış sahada yenmek, iç sahada yenmekten daha zorludur. Bu anlamda biz de bu maçta kendimizi daha şanslı olarak görüyoruz. 

Göztepe İzmir'de gole hasret

Dört maç evimizde gol atamadık ama deplasmanda gol bulabiliyoruz. Bu da garip bir istatistik. Kendi evimizde çok fırsat yakalıyoruz ama bunları değerlendiremiyoruz. Dış sahada bu kadar fırsat yaratmamamıza rağmen gol bulabiliyoruz. Buna karşı iyi bir plan yapıp, bu değişik istatistiği değiştirmek için çalışacağız."

Brown Ideye'ye destek

Nestor El Maestro son olarak kariyerinde birçok sistem, varyasyon denediğini vurgulayıp, "Santrforlu veya santrforsuz olmak benim planlarımı değiştirmiyor. Önemli olan başarıya giden yoldur. Brown Ideye'nin çok iyi bir kariyeri var. Geçmiş kariyerindeki gibi iyi oyunlar çıkarabileceğini antrenmanlarda görebiliyorum. Bu saatten sonra yaş itibarıyla Premier Lig'e gitmesini beklemiyoruz ama gerçekten iyi işler yapabiliyor. Şu anda diğer arkadaşlarımız fırsat buluyorlar fakat Brown'ın da sonradan oyuna girip destek vereceği çok maçlar olacak" diye konuştu.