AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Göztepe'ye PFDK şoku! Tecrübeli oyuncu...

İlk Yayınlanma : 06 Nis 2021 - 17:42 / Son Güncelleme : 06 Nis 2021 - 23:26

PFDK kararları açıkladı. Göztepe'nin başarılı futbolcusu Alpaslan Öztürk'ün cezası da belli oldu. Peki 27 yaşındaki oyuncu ne ceza aldı?

Göztepe'ye PFDK şoku! Tecrübeli oyuncu...

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Göztepe’nin savunma oyuncusu Alpaslan Öztürk’e "rakibe hakaret" nedeniyle 1 maçtan men cezası verdiğini açıkladı.

 

 

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) resmi internet sitesinden, kararlara ilişkin yapılan açıklama ise şu şekilde:

''GÖZTEPE A.Ş. sporcusu ALPARSLAN ÖZTÜRK’ün, 03.04.2021 tarihinde oynanan HES KABLO KAYSERİSPOR-GÖZTEPE A.Ş. Süper Lig müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik hakareti nedeniyle FDT’nin 41/1-a ile 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 6.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.''

Aplaslan Öztürk'ün bu sezonki performansı

Bu sezon Göztepe'de 16 maça çıkan Alpaslan Öztürk, 2 gol kaydetti. Bu sezon iyi bir grafik çizen başarılı futbolcu, geçtiğimiz hafta ilk defa milli takım heyecanını da yaşadı.

Alpasla Öztürk, Türkiye'nin 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Letonya ile karşılaşacağı maç için A Milli Takım'a davet edildi. Öztürk'ün yaşadığı sevinç, Türkiye'de ve dünyada gündem olmuştu.

Alpaslan'ın sevinci Almanya'da manşet oldu!