Güreşçilere antrenman öncesi kitap okuma zorunluluğu

18.08.2015 - 15:24 | Son Güncellenme: 18.08.2015 - 15:24

Kepe Belediyespor Kulübü Güreş Takımı sporcuları, haftanın üç günü gerçekleştirdiktleri antrenman öncesinde yarım saat kitap okuyup, çalışmalarına başlıyor.

Kepez Belediyespor Kulübü Güreş Takımı'nın, bu sezon 5 sporcusu milli takım forması giydi, 3 sporcusu da ulusal ve uluslararası müsabakalarda derece kazandı. Eğitimlerinin yanı sıra, halter sporuna ilgi gösteren ve başarılarıyla adından söz ettiren sporcular, haftanın üç günü antrenman yaparak şampiyonalara hazırlanıyor. Antrenör Şerafettin Uysal yönetiminde antrenman yapan sporcular, salondaki idmanın yanı sıra, sıra dışı çalışma programlarıyla da dikkati çekiyor.

Antrenör Uysal, sporcularına kış aylarında denizde çalıştırması, antrenman sonrası salonun etrafında araba ittirmesi gibi uygulamaların yanı sıra, kitap okuma zorunluluğu getirdi. Kitap okuma alışkanlığı olmayan sporcuları takıma dahil etmeyen Uysal, antrenman öncesi sporcularına en az yarım saat kitap okuma zorunluluğu getirdi. Evinde okuduğu kitapları sporcuları ile paylaşan Uysal, ilerleyen yıllarda sporcularının başarılarıyla adından söz ettireceğine inandığını belirtti.

Sporcularına şampiyon olmanın yanı sıra, başarılı olmak için eğitim kariyerinin önemini anlatan Uysal, "Şampiyon olmaları bir şey ifade etmiyor. Hayatta devamlılık önemli. Buraya okumayı sevmeyen bir sporcu gelirse, diğerlerini de etkiler düşüncesiyle taviz vermiyoruz. Öğrencilerimin en az bir üniversite bitirmelerini istiyorum" dedi.

Senin için hazırladığımız haberler