AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Onur Tuğrul, Haber Global’den ayrılığını açıkladı | Onur Tuğrul kimdir?

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 30 Kas 2021 - 22:28 / Son Güncelleme : 30 Kas 2021 - 22:31

Gazeteci Onur Tuğrul, Haber Global’deki Spor Müdürü görevinden ayrıldığını açıkladı. İşte Tuğrul'un ayrılık ile ilgili yaptığı açıklama.

AJANSSPOR-HABER

Gazeteci Onur Tuğrul, Haber Global’deki Spor Müdürü görevinden ayrıldığını duyurdu.

"Spor Müdürü görevimden bugün itibarıyla ayrıldım"

Ayrılıkla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Tuğrul, "Haber Global’de 4. yılını yürüttüğüm Spor Müdürü görevimden bugün itibarıyla ayrıldım. Bu yolda bana destek veren yöneticilerime, tüm çalışma arkadaşlarıma ve pek tabii izleyicilerimize çok teşekkür ederim. Kısa sürede yeni heyecanla görüşmek üzere" ifadelerini kullandı. 

Onur Tuğrul kimdir?

1987 yılının Mayıs'ında İstanbul'da doğdu. Liseyi o zamanki adıyla Maltepe Anadolu Lisesi'nde, üniversiteyi İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. Üniversite yıllarında bir blog açarak NTV'de çalışmaya başladı. NTV Spor'un kurumsal iletişiminde, sponsorluk ilişkilerinde, sosyal medya yönetiminde, basınla ilişkilerinde çalıştı. Muhabirlik, editörlük, sunuculuk yaptı. Kısacası bir haber kanalının tüm aşamalarında tecrübe kazanma fırsatı buldu. Gündem Net ve Futbol Aktüel programlarını hazırlayıp sundu. Onur Tuğrul İngilizce ve Portekizce bilmektedir. Ayrıca üniversite döneminden itibaren müzikle de uğraştı. Asit grubunda bas gitar, The Buzzer Beaters grubunda elektro gitar çaldı. Müzik ve kitaplar hala en büyük tutkuları arasında yer alıyor. Mayıs 2018'den beri Haber Global'de Spor Müdürü olarak görev yaptı. Pazar günleri 23.00'te sporla ilgili son gelişmeleri ve transfer haberlerini daimi konukları ile yorumladığı Kontra programını hazırlayıp, sundu.