"Hagi'yi unutursam taş olurum"

10 Mayıs 2020 23:07- Son Güncelleme - 10 Mayıs 2020 23:34
Google news abonelik

Türk futbolunun 2 önemli ismi Emre Belözoğlu ve Arda Turan, Instagram'da canlı yayında buluştular. Fenerbahçe'nin tecrübeli ismi kariyeriyle ilgili çarpıcı ifaeler kullanırken, Galatasaray günlerinden ve Alex ile Hagi'den bahsetti.

Çarpıcı açıklamalarda bulunan ikilinin demeçlerini Ajansspor sizler için derledi...

AJANSSPOR

"Sabır, hayatın en büyük anahtarı."

Ülkece sabırsız olduğumuzdan bahseden Emre Belözoğlu: "Bizim ülke olarak en büyük problemimiz, bir oyun felsefemizin olmaması. Yetenekli nesiller geldi, 27-28 sene çok iyi oyuncular, iyi takımlar geldi. Oyuncuların yetenekleri ve teknik adamların bireysel kalibreleriyle ortaya çıktı bunlar. Sabır, hayatın en büyük anahtarı. Futbolumuzda da bir kırılma noktası varsa, sistemli hareket eden takımlarla yarışma şansımız varsa bu da sabır. Biz bir kahraman ilan ediyoruz, onu bir gün yerin dibine koymak için." dedi.

Tecrübeli futbolcu, "Bir takım oluşturacaksan yönetici olarak ya da teknik adam olarak, sil baştan bir şey oluşturamayacaksan mevcut oyuncu kadrosuna göre yapman gerekiyor. Kazanmanın üstüne oynamak bir risktir Türkiye'de. Kaybetmemek üstüne oynuyoruz. Diğer ülkelerle aramızdaki en büyük fark bu." ifadesini kullandı.

"Hagi'yi unutursam taş olurum"

"Hagi'yi unutursam taş olurum"

Efsane futbolcu Hagi hakkında konuşan Emre: "Hagi'yi unutursam taş olurum. Üstümüzde çok büyük emeği var. Hagi ve Alex, bu ülkeye gelen en büyük iki oyuncu." ifadelerini kullandı.

"Galatasaray günlerimi inkar edemem"

"Galatasaray günlerimi inkar edemem"

Emre Belözoğlu'nun profesyonelliği hakkında konuşan Arda Turan: "Çok iyi profesyonelsin ağabey. Fenerbahçelisin ama Galatasaray altyapısından yetiştiğini ve o günleri inkar etmiyorsun." ifadelerini kullandı.

Emre Belözoğlu ise: "Kesinlikle. Ben çocukluğumda da Fenerbahçeliydim. Galatasaray altyapısındaki günlerimi de asla inkar etmem. Böyle olmalıyız." cevabını verdi.

"Hagi, Alex ve Muslera"

Yıldız futbolcu Emre Belözoğlu'na göre Türkiye'ye gelen en iyi yabancı oyuncular: Gheroghe Hagi, Alex de Souza ve Fernando Muslera.

Bu gol sevincinin nedeni anlaşılamadı