Halterde hedef 3 olimpiyat vizesi

26.09.2015 07:47 - Son Güncelleme -
Halterde hedef 3 olimpiyat vizesi

Işıkkent Spor Salonu'nda haftanın 6 günü çift antrenmanla çalışmalarına devam eden milli takım, kondisyonun yanı sıra ağırlık çalışmalarıyla da şampiyonaya hazırlık yapıyor. 

Halter Milli Takım Antrenörü Osman Nuri Vural, yaptığı açıklamada, Dünya Şampiyonası hazırlıklarına yoğun devam ettiklerini, sporcuların hedefe ulaşmak için gayret gösterdiğini söyledi.

Şampiyonanın olimpiyatlara giden yolda önemli bir dönemeç olduğunu vurgulayan Vural, bu sene elde edilecek ve geçen seneki şampiyonada alınan puanlarla olimpiyatlara gidecek sporcu sayısının belirleneceğini bildirdi.

Teknik ekip ve sporcuların hedeflere ulaşmada büyük gayret gösterdiğini ve bu konuda inançlarının tam olduğunu dile getiren Vural, "Çok yoğun çalışıyoruz. Amacımız 85-90 arasında puan alıp, 3 olimpiyat vizesi kazanmak" dedi.  

Isparta kampına 12 sporcunun katıldığını, bunlardan 8'inin Dünya Şampiyonası'na götürüleceğini anlatan Nuri Vural, olimpiyatlara giden yolda şampiyonada en iyi 6 sporcunun elde ettiği puanların hesaplanacağına değindi.

Antrenör Vural, ekim ayının başına kadar çalışmalarının Isparta'da devam edeceğini, daha sonra Ankara'da bir süre daha çalıştıktan sonra kasım ayı başında ABD'ye gideceklerini sözlerine ekledi.

Eskişehir tribünleri hep bir ağızdan Andımızı okudu

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up