• Diğerleri

Hangi şehirlerde maskesiz sokağa çıkmak yasak?

Koronavirüs salgını sonrası önlemler arasında olan kapalı alanlar ve kalabalık alanlarda maske takma zorunluluğu bazı illerde sokaklarda takma zorunluluğu getiriliyor. Vatandaşlar sokağa çıkmadan önce araştırmalar yapıyor. Maskesiz sokağa çıkmak yasak mı, hangi iller maske takmak zorunda, maskesiz sokağa çıkma cezası ne kadar, çarşıda maske takmak zorunlu mu, maske nerelerde takılacak gibi araştırmalar yapıyor. İşte il il maske takma zorunluluğu olan yerler... Detaylar haberimizde...
9 Haziran 2020 00:36- Son Güncelleme - 9 Haziran 2020 00:41
Google news abonelik

Maske takma zorunlulu geliyor. İl İl maske takma zorunlu olan şehirler hangisi? Koronavirüs salgını sonrası önlemler arasında olan kapalı alanlar ve kalabalık alanlarda maske takma zorunluluğu bazı illerde sokaklarda takma zorunluluğu getiriliyor. Vatandaşlar sokağa çıkmadan önce araştırmalar yapıyor. Maskesiz sokağa çıkmak yasak mı, hangi iller maske takmak zorunda, maskesiz sokağa çıkma cezası ne kadar, çarşıda maske takmak zorunlu mu, maske nerelerde takılacak gibi araştırmalar yapıyor. İşte il il maske takma zorunluluğu olan yerler... Detaylar haberimizde...

Koronavirüsü önlemleri kapsamında bir çok kente getirilen maskesiz sokağa çıkma yasağına yeni şehirler eklendi. Yapılan açıklamaya göre Diyarbakır ve Karaman Valiliği kentlerde maske zorunluluğu getirildiğini duyurdu. Karaman Valiliği 84 cadde, park ve bahçe gibi alanlarda maskesiz dolaşmayı yasakladı.

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır genelinde maske kullanımı ve sosyal mesafe konusunda istedikleri düzeye gelemediklerini açıkladı. 10 Haziran'dan itibaren il genelinde sokağa maskesiz çıkmanın ve dolaşmanın yasaklandığını duyurdu.

Hangi şehirlerde maskesiz sokağa çıkmak yasak?

Hangi şehirlerde maskesiz sokağa çıkmak yasak?

Kütahya, Kars, Elazığ, Erzurum, Iğdır, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu, Kocaeli, İzmir, Mardin, Amasya, Malatya, Zonguldak, Karaman, Dİyarbakır ve Bursa'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Zor pozisyonda harika vurdu! Çılgın bir gol