AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hasan Kartal: ''Hakem maçı katletti, gitti''

İlk Yayınlanma : 03 Nis 2021 - 19:41 / Son Güncelleme : 03 Nis 2021 - 19:45

Son dakika spor haberleri... Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Süper Lig'de Karagümrük ile berabere kaldıkları maçın ardından hakeme tepki gösterdi. İşte Kartal'ın açıklamaları...

Hasan Kartal: ''Hakem maçı katletti, gitti''

Süper Lig’de milli aradan önceki 2 maçını kazanan Çaykur Rizespor, 32. hafta maçında Karagümrük ile 0-0 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından Rize ekibinde başkan Hasan Kartal, 'Bana göre hakem maçı katletti' dedi.

'Bilmiyorsan bu işi yapma'

Maçın iyi başladığını belirten Kartal, ''Güzel de seyrediyorduk. Hakemin olaya girmesiyle sıkıntılar ortaya çıkıyor. Herkesin siniri bozuldu. Bilmiyorsan bu işi yapma, ben bu işi bilmiyorum, yapmam de. Çıkma sahaya, olmaz böyle bir şey. Bu arkadaşımız bugün bu işi beceremedi'' şeklinde konuştu.

Penaltı ve sarı kart pozisyonları hakkında konuşan Kartal, ''Bir kere bir penaltının varlığı tartışılırdı. Kesin var demiyorum ama en azından incelenirdi. Bir görüşme filan yapmadan penaltıyı vermedi. İkincisi sarı kart, böyle bir sarı kart olacak iş mi yani, böyle bir sarı kart verirsen ne olur. Hem tarafları rahatsız edersin, bir kargaşa çıkar, problem çıkar. Bu maç güzel başlamış ve gayet güzel gidiyordu. Bana göre hakem maçı katletti, gitti'' şeklinde konuştu.

'Ben kurul falan tanımıyorum, bir federasyon yönetimi var'

Hakemlerin neye göre atandıklarını bilmedikleri dile getiren Kartal, federasyonu göreve çağırdı. Kurulları tanımadığını belirten Kartal, “Kimi neye göye veriyorlar, nasıl veriyorlar rastgelemi veriyorlar, kuraya göre mi, yoksa kafalarına göre mi hiç bilmiyoruz. Bu işlerin açık olması lazım. Birileri yazıyor. Bu buraya gidecek. Neye göre gidiyorlar bunları bilmiyoruz. Ben merkez hakem kurulunu, kurulları tanımıyorum. Bir federasyon yönetimi vardır. Yönetim yönetecek ve doğruları karar verecek. Kulüpleri de kendi kulübü gibi kabul edecek. Bunları böyle kabul etmek kaydıyla, hakemini öyle atayacak. Cezasını öyle verecek. Adil yönetilmesi lazım” diye konuştu.