Hayal ettirdiler, hayal kırıklığı oldular!

9 Ocak 2020 11:13- Son Güncelleme - 9 Ocak 2020 11:17
Google news abonelik

5 senelik Başakşehir macerasının ardından bu sezon başında Beşiktaş'la anlaşan Abdullah Avcı, lige çok kötü bir başlangıç yapılmasına rağmen ikinci yarıya umutla giriyor. Cenk Tosun'un transfer iddiaları hakkında konuşan deneyimli teknik adam, "Burak Yılmaz, Cenk Tosun'a 'Come to Beşiktaş' dedi. Benim için de güzel şeyler hayal ettiriyorlar. İkisi de milli takım oyuncusu" ifadelerini kullanmıştı. Avcı'ya güzel şeyler hayal ettiren isimler Cenk ve Burak'la sınırlı değildi.  Hatta hayal ettirenler hayal kırıklığı oldu...

Enzo Roco

Enzo Roco

Avcı, İstanbul'da oynanan Braga maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında, "Enzo Roco sezon başı çalışmalarında bana bir şeyler hayal ettirdi ama sakatlıkları nedeniyle fiziksel olarak da geri gitti" demişti. 

Pedro Rebocho

56 yaşındaki teknik adam aynı basın toplantısında Rebocho için de "Bana bir şeyler hayal ettirdi" ifadesini kullandı. 

Adem Ljajic

Adem Ljajic

Avcı Alanyaspor'u 2-0 yendikleri maçın ardından düzenlediği basın toplantısında da benzer ifadeyi kullanmıştı. Adem Ljajic'in daha iyi olması gerektiğinin farkında olduğunu söyleyen Avcı, "Beşiktaş ile anlaştığımda bana hayal kurduran oyunculardan biriydi. O da performansının yeterli olmadığını söyledi" demişti. 

Kevin N'Koudou

Beşiktaş'ın hocası aynı basın toplantısında N'Koudou için de, "Tottenham'da fazla oynamamış bir oyuncu. Sakatlanma riskini bekliyorduk. O da hayal kurduruyor. Sonuçlandırma sıkıntısı var" şeklinde konuşmuştu.

Tyler Boyd

Tyler Boyd

Abdullah Avcı Ağustos ayında düzenlediği basın toplantısında Tyler Boyd için, "Boyd ile Visca arasında benzerlikler var. Bize çok güzel şeyler hissettiriyor ve hayal ettiriyor. İnşallah da öyle olur."

Deneyimli teknik adamı hayal ettiren futbolcular şu ana kadar beklentilerin bir hayli uzağında kaldı. Burak Yılmaz sakatlıktan iyi dönemezken Rebocho, Fenerbahçe derbisinde yaptığı kritik hatayla şimşekleri üzerine çekti. Sık sık sakatlık yaşayan Roco da düzenli olarak forma giyemedi. Bonservisine 2.4 milyon euro verilen Tyler Boyd, ligde sadece 7 maçta 286 dakika görev aldı ve gole katkı sağlayamadı. Ljajic geçen sezonki performansını mumla aratırken bu isimlerin arasında N'Koudou diğerlerine nazaran sıyrılmayı başardı. 

Öte yandan Avcı, Başakşehir'i çalıştırdığı dönemde A Spor'a konuk olmuş ve Eden Hazard'la ilgili gelen bir soruya, "Hazard çok özel bir oyuncu. Bana çok fazla şey hayal ettiriyor. Topu alışı, dönüşleri... Farklı bir futbolcu" cevabını vermişti. 

AJANSSPOR

En İyi Goller | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)