AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hayrettin Demirbaş'tan Fenerbahçe ve Beşiktaş itirafı

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 26 Nis 2022 - 01:01 / Son Güncelleme : 26 Nis 2022 - 01:19

Galatasaray'ın eski kalecilerinden Hayrettin Demirbaş Beyaz TV ekranlarında 1992 yılında oynanan Beşiktaş - Galatasaray maçında yaşanan olayı anlattı.

Galatasaray'ın eski kalecisi Hayrettin Demirbaş Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Derin Futbol programında birbirinden ilginç açıklamalara imza attı. 

Maçı resmen bıraktılar

Hayrettin Demirbaş "92'de Beşiktaş'a 4-3 yenildik, Beşiktaş şampiyon oldu. Galatasaray şike yapmaz. Ben o gün, en iyisini yapmaya çalıştım. Bazı arkadaşlarım resmen bıraktılar, neden? Fenerbahçe olmasın da, Beşiktaş şampiyon olsun diye." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe için, düşmanım için mücadele ettim

Beşiktaş maçında yaşananları anlatan Demirbaş, “Ben o gün, Fenerbahçe için, düşmanım için mücadele ettim. Bir hafta önce tokatlamadığım futbolcuları yok ama onlar için mücadele ettim. Galatasaray arması, o kadar değerli ki benim gözümde… Galatasaray takımı şike yapmaz. Galatasaray takımı yeri gelir düşmanı için mücadele verir. Ben o gün, onlar için en iyisini yapmaya çalıştım. Ama bazı arkadaşlarım resmen bıraktılar, neden? Fenerbahçe olmasın da, Beşiktaş şampiyon olsun diye. Olmaz kardeşim, sen çıkacaksın delikanlı gibi oynayacaksın, kaybedersen de öyle kaybedeceksin. 

İnsan, haysiyeti, şerefi için yaşar

Bunları net söylüyorum. 4-3 kaybettik, ben o arkadaşlarla konuşuyorum, Mustafa Hoca orada. “Hayri” dedi. Ben de Sırpça bir şeyler söyledim. Allah’tan Mustafa Hoca soyunma odasından çıktı dışarıya. Bana orada iyilik yaptı.Üstüme gelse, Allah ne verdiyse gireceğim insanlara. İnsan, haysiyeti, şerefi için yaşar, hayatta en önemli şeyi insanın.” dedi.