"Herkes sonuncu olacağımızı söylerken yarı finale çıktık"

5 Ronin Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde yarı finale yükseldi. Takımın genel menajeri ve koçu Vezni “Vez” Tönissen ile takımın bir diğer koçu Daniel “Exorant” Humeise açıklamalar yaptı. İşte detaylar...
18 Ağustos 2020 13:09- Son Güncelleme - 18 Ağustos 2020 13:21
Google news abonelik

Melis ÖZTEK - AJANSSPOR

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Mevsim Finalleri’nde çeyrek finaller tamamlandı.

Lig kadroları açıklandığı andan itibaren yapılan tahmini sıralamalarda en son sıralara konulan 5 Ronin herkesi şaşırtmaya devam ederek Dark Passage’ı 3-1 ile geçmeyi başardı. Takım böylece tarihinde ilk defa yarı finale yükselirken; serinin en değerli oyuncusu, 5 Ronin’in orta koridor oyuncusu Umut oldu.

Çeyrek final karşılaşmasının ardından Ajansspor’a konuşan takımın genel menajeri ve koçu Vezni “Vez” Tönissen: “Herkes sonuncu olacağımızı söylerken yarı finale çıktık. Takım olmanın, iyi iletişimin, sıkı çalışmanın ve doğru planlamanın paradan veya yetenekten önemli olduğunu gösterdik, mutluyuz. En güçlü rakiplerimizin evinden oynayan fastPay Wildcats ve finalde veya sahnede oynayan Papara Supermassive olduğunu biliyorduk, diğer takımlardan daha iyi oynadığımızdan ise emindik ve bunu kanıtladık diye düşünüyorum, şimdi gerçek sınav başlıyor” şeklinde konuştu.

Takımın diğer koçu Daniel “Exorant” Hume ise şunları söyledi: “Takım tekrar kurulduktan ve ben de tekrar takımın günlük aktiviteleri konusunda başa geçtikten sonra; benim için oldukça hareketli bir süreçti. Çünkü birçok görevi üstlenmem gerekiyordu. Lakin ben en baştan beri Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde en güçlü takımlardan biri olabileceğimizi biliyordum. Her hafta kendi içinde ayrı bir uğraştı ama hepsini başarıyla atlatmayı bildik. Herkese başarımızın ve oyuncularımızın göz ardı edilmemesi gerektiğini gösterdik. Tıpkı çeyrek finallerde olduğu gibi yarı finallerde de çalışma ve hazırlıklarımızı tekrarlama ve iyileştirmeye devam edeceğiz. Zayıf görülüyoruz biliyorum, hele ki lig aşamasında IW ve RYL ile karşılaştırılınca fakat bu bizi elimizden geleni ardımıza koymaktan alıkoymuyor. Sonuçlar ne olursa olsun bu sezon elde ettiğimiz sonuçtan çok memnunum ve kişisel bakacak olursak hayranlara, oyunculara ve yönetime bu kadar çok gülümseme kazandırmaktan çok mutluyum.”

İkinci gün Papara SuperMassive ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Papara SuperMassive de karşılaşmayı 3-1 kazanarak adını yarı finale yazdırdı. Serinin en değerli oyuncusu, Papara SuperMassive’in orta koridoru Bolulu seçildi

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde yarı final karşılaşmaları 22 ve 23 Ağustos tarihlerinde oynanacak. 22 Ağustos’ta fastPay Wildcats ile 5 Ronin, 23 Ağustos’ta ise Galakticos ile Papara SuperMassive karşı karşıya gelecek.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.