Hiddink: ''Herkes yerini bilmeli''

Hollanda A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink Türkiye ile oynayacakları maçı yorumladı, çarpıcı ifadeler kullandı...
27 Mart 2015 19:06- Son Güncelleme - 27 Mart 2015 19:09
Google news abonelik
Hiddink: ''Herkes yerini bilmeli''

 Hollanda A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde, sahalarında Türkiye ile oynayacakları maça yüksek bir konsantrasyonla çıkacaklarını söyledi.

Hiddink, kamp yaptıkları Noordwijk kentinde, Galatasaraylı orta saha oyuncusu Wesley Sneijder ile düzenlediği basın toplantısında, "Yarınki maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Sakatlıkları bulunan Robin van Persie ile Arjen Robben gibi iki yıldızdan eksik sahaya çıkacaklarına değinen Hiddink, bu kapsamda ellerindeki tüm opsiyonları iyi değerlendireceklerini, takım kurgusunda bir değişiklik yapmayacaklarını ifade etti.

Van Persie ve Robben'in yerine kimlerin oynayacağına yönelik sorulara cevap vermeyen Hiddink, geçmişte Türkiye'yi çalıştırmış olmasının kendileri için bir avantaj sağlayacağını dile getirdi. Geçmişte birlikte çalıştığı Türk futbolcuların yaklaşık yarısının şu anda milli takımda oynamaya devam ettiğine dikkati çeken Guus Hiddink, Türkiye'de son derce keyifli bir dönem geçirdiğini kaydetti.

"Yarın ilk dakikadan itibaren konsantrasyonu elden bırakmamamız lazım" diyen tecrübeli teknik adam, şöyle konuştu:
"Kurgumuzda bir değişiklik olmayacak. Maçı büyük bir konsantrasyonla oynamamız gerekiyor. Oyuncularımızın bunu unutmamaları lazım. Köşe vuruşu gibi durumlarda birkaç dakikalık zaman geçiyor, bu durumlarda da ekip ruhuna uyarak, maça odaklanmalıyız."

Guus Hiddink, Türkiye'yi çalıştırırken, ay-yıldızlı ekibin Almanya gibi takımlarla bu aşamada baş etmesinin zor olduğu yönündeki görüşünün bugün için de geçerli olup olmadığı yönündeki bir soruya, "Bunu bugün söyleyecek olsam aynı tepkiyle karşılanacağım. Aslında bu tür durumlarda herkes yerini bilmeli diye düşünüyorum. Önemli takımlarla boy ölçüşmek çok kolay değil" şeklinde cevap verdi.