Hooijdonk: ''Türkiye'nin anahtarları...''

Hiddink’in ekibindeki ‘eski dost’ Hooijdonk, Türkiye maçı öncesi konuştu. Hooijdonk, "Yeni bir nesil yakaladınız. Hakan Çalhanoğlu ve Mehmet Ekici bu dönemin anahtar isimleri. Hollanda hiçbir zaman maçı 90 dakika domine ederek kazanmayı planlamaz. Aksi oluyorsa diğer takım için bu bir utançtır" dedi
28 Mart 2015 11:44- Son Güncelleme - 28 Mart 2015 11:44
Google news abonelik
Hooijdonk: ''Türkiye'nin anahtarları...''

Fut­bol­da son 3 bü­yük tur­nu­va­yı ka­çı­ran A Mil­li Ta­kım, EU­RO 2016 yo­lun­da da ar­tık son koz­la­rı­nı oy­nu­yor. Grup­ta ilk 4 maçta 4 pu­an­la 4’ün­cü sı­ra­da yer alan Ay-Yıl­dız­lı­lar bu­gün Hol­lan­da ile karşılaşacak. Ams­ter­dam Are­na Sta­dı­’n­da oy­na­na­cak bu kri­tik mü­ca­de­le ön­ce­si Hollan­da Mil­li Ta­kı­mı­’n­da alt­ya­pı ka­de­me­sin­de gö­rev ya­pan Pieerre van Ho­oij­donk, Bugün Gazetesi'ne konuştu.

Fe­ner­bah­çe­’de oy­na­dı­ğı yıl­lar­dan ve Tür­ki­ye A Mil­li Ta­kı­mı­’n­da da gö­rev yap­tı­ğı dö­nem­den do­la­yı Türk fut­bo­lu­nu ya­kın­dan ta­nı­yan Hol­lan­da­lı isim, “Tür­ki­ye­’de genç oyun­cu­lar var. Anah­tar isim­le­ri ben­ce Ha­kan Çal­hanoğ­lu ve Meh­met Eki­ci. Bi­zim, Bu­rak Yıl­ma­z’­a da dik­kat et­me­miz  la­zı­m” de­di. 

“TAM BiR SAVAŞ OLACAK”

Hooijdonk şöyle devam etti: “Kazanmak zorundayız. Kaybettiğimiz puanları telafi etmeliyiz. Türkiye de benzer durumda. Biz daha avantajlı görünüyoruz. Bizde Van Persie ve Robben yok ama sizde de Arda yok. Tam bir savaş olacak. Hiçbir maçta bir takımın 90 dakikayı domine edebileceğini düşünmüyorum. Hollanda da bunu yapamaz. Zaten aksi oluyorsa, diğer takım için bu bir utançtır. Bizim için de Sneijder kilit olacak. Şu anda en formda döneminde. Van Gaal ile problemleri vardı ama Hiddink ile kendini buldu.”

“SKOR YOK, KAZANACAĞIZ”

Türkiye’nin büyük turnuvaları sürekli ıskaladığına dikat çeken Hooijdonk, “Ancak asıl başarısızlık, iyi oyuncular çıkaramayıp yeni nesilleri oluşturamamaktır” diye konuştu. Türkiye’nin yeni bir nesil yakalama fırsatı bulduğunu belirten Hooijdonk sözlerini şöyle bitirdi: “Avrupa şampiyonasına gidemeseniz bile bu nesille başarılı olabilecek bir Türkiye görüyorum. Skor tahmini ise yapmak istemiyorum. Fakat Hollanda kazanacaktır.”

(Bugün)