İbrahim Öztürk, Altay'ın şampiyonluk hikayesini Radyospor'da anlattı!

14 Mayıs 2018 17:32- Son Güncelleme - 14 Mayıs 2018 17:46
Google news abonelik

Spor Toto 1. Lig’e yeniden yükselen Altay’ın tecrübeli defans oyuncusu İbrahim Öztürk, bu sezonki başarılı performanslarını değerlendirdi. Takımdaki geleceği hakkında da konuşan Öztürk, dikkat çeken sözler sarf etti.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan İbrahim Öztürk’ün açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

"Altay'ı hak ettiği yere bir adım daha yaklaştırdık"

Altay’ın bir hedefi vardı. İkinci ligden çıkmak istiyorduk. Zor bir süreç geçti. Her ligin kendine özgü zorluluğu var. Bunları yaşadık. Zorluk olmadan hedefe ulaşamazsınız. Bu da futbolun güzelliği. Sonu güzel oldu. Mutluyuz. Altay’ı hak ettiği yere bir adım daha yaklaştırdık. Bunun için mutluyuz. İnşallah devamı gelir.

"Bu şampiyonluk hepimizin emeğiyle geldi"

"Bu şampiyonluk hepimizin emeğiyle geldi"

Teknik adam değişikliklerinde takımın pozitif anlamda bir dönüşü olabiliyor. Bizde de oldu. Cüneyt Hoca ile başladık, İsmet Hoca ile devam ettik. Sonra Özden Bey sezonu tamamladı. Değişimler oluyor. Olmasa daha iyi. Uzun süre gitmek daha iyi ama bunlar olabiliyor. Belli bir hedef koyduktan ve hedeften uzaklaşınca değişimler olabilir. Her hocamıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Hepsinin bir emeği var. Bu şampiyonluk hepimizin emeğiyle geldi.

"36 yaşında böyle performans göstermek kolay değil, fedakarlıklar yaptım"

"36 yaşında böyle performans göstermek kolay değil, fedakarlıklar yaptım"

Sezon benim adıma nasıl geçti? Ufak bir sakatlık yaşadım, uzun sürmedi. 30 maç üzeri performans göstermeye çalıştım. Tecrübelerimi takıma yansıtmaya çalıştım. Sonu da güzel oldu. Futbolda iniş ve çıkışlar mutlaka oluyor. Bu yaşa rağmen bu kadar süre almak önemliydi. İyi beslenir, iyi antrenman yapar ve uyku düzeninize dikkat ederseniz karşılığını alırsınız. Ben elimden geleni yapıyorum. Bu benim işim. Ne kadar fedakarlık yaparsam o kadar karşılığını alırım. Şu ana kadar da bu gerçekleşti.

Altay'da kalacak mı? İbrahim Öztürk'ten net açıklama...

1 yıl daha sözleşmem var. Burada şampiyonluk yaşayıp bırakmak istiyorum demiştim. Hak ettiğimiz yere adım adım gidiyoruz. İlk adım gerçekleşti. Her ligin kendine göre zorluğu var. 1 yıl daha sözleşmem var. Ağabeylik yapacağım. Sözleşmem sürüyor. Yaş belli bir noktaya geldi. Yavaş yavaş futbolun diğer tarafına geçmeyi düşünüyorum. Hocalık, sportif direktörlük anlamında düşüncelerim var. Benim düşüncem futbolun içinde kalmak. Çünkü futbolu seviyorum ve uzak kalmak istemiyorum.

"Şampiyonluk neden olmasın?"

"Şampiyonluk neden olmasın?"

Her ligin kendine özgü zorlukları var. Bizim taraftarımız sezon başından beri bize destek oldu. Zamana ihtiyacımız var. Bir üst lige çıkıyoruz, bu kolay değil. Zamanla her şeyin daha da yoluna gireceğini düşünüyorum. Bir alt ligden gelip üst ligde mücadele etmek kolay olmuyor. Bu sene ne yaptıysak daha da üstüne koymalıyız. Yeni hedeflere yelken açacağız. Tatil sezonuna girdik. Yeniden Spor Toto 1. Lig için sezona başlayacağız. Taraftarlarımıza inanıyoruz, onlar da bize inansınlar. Son maçta bunu gösterdik. Alsancak Stadı da bizim için güç olacak. Belki devre arasında oynamaya başlayacağız. Yeni sezona da neden bir şampiyonluk olmasın diye başlamış olacağız.

İbrahim Öztürk için futbol ne anlam ifade ediyor?

İbrahim Öztürk için futbol ne anlam ifade ediyor?

Futbol benim için bir nefes. Su kadar önemli. Futbolla yatıp, futbolla kalkıyoruz. Verilen emeğin karşılığını almak önemli. Futbol benim için hava ve su kadar önemli.

Altay'ı anlatmaya gerek yok: Büyük Altay!

Altay’ı anlatmaya gerek yok. Altay kendini anlatıyor. Büyük Altay demem yeterli. İnanılmaz bir Altay taraftarı var. Hiçbir zaman bizi yalnız bırakmıyorlar. Artı bir güç, 12. adam demeliyim.

"Bursaspor ile zirve diyebileceğim bir başarıya ulaştım, unutulmaz"

"Bursaspor ile zirve diyebileceğim bir başarıya ulaştım, unutulmaz"

Bursaspor, benim için zirve olarak adlandırabileceğim bir başarının gerçekleştiği yer. Büyük başarılar yakaladığım bir kulüp. Avrupa düzeyinde maçlar oynadım. Tarif edilemez bir şeydir Bursaspor.

"Ertuğrul Sağlam ile unutulmaz anılar yaşadım"

"Ertuğrul Sağlam ile unutulmaz anılar yaşadım"

Her teknik adamdan bir şeyler öğrendim. Hepsinden bir şeyler aldım. Bu tecrübeyi de onlardan aldıklarımla sahaya yansıtıyorum. Bursaspor’da yaşadığım başarılarda Ertuğrul Sağlam’ı unutamam. Onun yeri ayrıdır.