İkinci günde iki madalya geldi!

7 Nisan 2018 19:52- Son Güncelleme - 7 Nisan 2018 19:52
Google news abonelik

Uluslararası Judo Federasyonu (IJF) tarafından 2013 yılında faaliyet programına dahil edilen grand prix müsabakalarının 2. gününde Türkiye birer altın ve bronz madalya kazandı.

Antalya Spor Salonu'nda bu yıl ikincisi düzenlenen organizasyonda bugün 11 Türk sporcu mücadele etti.

Erkekler 81 kiloda Vedat Albayrak, finalde ABD'li Jack Hatton ile karşılaştı. Rakibini ippon ile mağlup eden Türk sporcu, Türkiye'ye organizasyondaki ilk altın madalyayı kazandırdı.

Kadınlar 63 kiloda Büşra Katipoğlu ise üçüncülük maçında Brezilyalı Yanka Pascoalino'nun karşısına çıktı. Rakibine ipponla üstünlük sağlayan Büşra bronz madalyanın sahibi oldu.

9 Türk sporcu madalyanın uzağında kaldı

Antalya Grand Prix müsabakalarında tatamiye çıkan diğer 9 Türk sporcu başarılı olamadı.

Kadınlar 63 kiloda Ümmühan Kabak ve Minel Akdeniz, 70 kiloda Nurcan Yılmaz, Semanur Erdoğan ve Burcu Aksoy madalyanın uzağında kaldı.

Erkekler 73 kiloda Bilal Çiloğlu ve Murat Bektaş, 81 kiloda İlker Güldüren ve Magomed Çeçenoğlu ise elemeleri geçemedi.

Son günde 10 sporcu madalya arayacak

Antalya Grand Prix judo müsabakalarını son gününde, kadınlarda 4, erkeklerde ise 6 sporcu tatamiye çıkacak.

Kadınlar 78 kiloda Sıdıka Işık ve Sümeyra Aykaç, +78 kiloda Sebile Akbulut ve Kübranur Esir yarın yapılacak müsabakalarda Türkiye'yi temsil edecek.

Erkeklerde ise 90 kiloda Batuhan Efemgil, 100 kiloda İslam Mamaevoğlu ve Ali Erdoğan, +100 kiloda Feyyaz Yazıcı, Kadir Bingöl ve Burak Serbest madalya mücadelesi verecek.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!