İlyas Tüfekçi: "Evden çıkmak için bir hakkım olsa bunu Galatasaray-Fenerbahçe maçı için kullanırım"

Bir dönem Fenerbahçe, Galatasaray ve Milli Takım’ın değişmez isimlerinden olan Ilyas Tüfekçi 1.5 yıldır ALS hastası ve bu hastalıkla mücadele ediyor. İlyas Tüfekçi, TGRT Haber'de yayınlanan Maç Yeni Başlıyor programında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.
30 Ekim 2018 22:44- Son Güncelleme - 31 Ekim 2018 00:20
Google news abonelik

Bir dönem Fenerbahçe, Galatasaray ve Milli Takım’ın değişmez isimlerinden olan Ilyas Tüfekçi 1.5 yıldır ALS hastası ve bu hastalıkla mücadele ediyor. İlyas Tüfekçi, TGRT Haber'de yayınlanan Maç Yeni Başlıyor programında özel açıklamalarda bulundu.

Tüfekçi'nin açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Makineye bağlıyım ve ayaklarımı kullanamıyorum. Bu nedenle eve bağlıyım. Tanımadığım insanlar Finlandiya’dan bile ziyarete geldi ama 35 yıllık kardeş dediklerim gelmedi!

Gelmeyenler karakterlerini gösteriyor. Ben ne yapmış olabilirim de 35 yıllık arkadaşlarım bu duruma düşmüş bir adamı ziyarete gelmiyorlar.

Çanakkale’nin hocasıyken Mehmet Topal’ı Adnan Polat’a söyleyerek Galatasaray’a götüren benim ama bir kez bile yanıma gelmedi. 

Evden çıkmaya ve bir maça gitmeye hakkım olsa bu hakkı Galatasaray-Fenerbahçe maçı için kullanırım. Keşke gidebilsem.

Fenerbahçe’de 3 yılımın 2’sinde Gol Kralı oldum. Katkım çoktur. Ama oradan kimse gelmedi.

Ali Koç Başkan halen uyuyor. Comolli sevimsiz ve itici, Türk futboluna bir gram faydası olması mümkün değil.  Fenerbahçe’nin iç çamaşırlarını ortaya döktü. Fenerbahçe’de çok değerli arkadaşlarımız var. Ali Koç ısrar ederse zor durumda kalacak.

Bugünkü futbol çok farklı. Yan pas, geri pas, topa sahip olma yüzdesi... Sanki bunlar çok büyük marifetmiş gibi sergilenmemeli. Futbol halen hücum oynandığı zaman çok güzel.