İmzalar atıldı, VALORANT, Sevgililer Günü'nde başlıyor!

Feride Kara
15.12.2021 - 17:49 | Son Güncellenme: 15.12.2021 - 22:56

Espor son dakika... Riot Games, ESA Esports’u partneri yaptı. VALORANT Ligi 14 Şubat 2022'de, yani Sevgililer Günü'nde başlıyor.

AJANSSPOR-HABER

Riot Games, Türkiye bölgesi için ESA Esports’u, Valorant ortağı olarak seçti. VALORANT Ligi 14 Şubat 2022 tarihinde; yani Sevgililer Günü'nde start alacak. Riot Games ve ESA Esports & Media, Valorant Profesyonel Espor Ligi’nin yönetimine dair partnerlik anlaşmasını imzladı. Anlaşmaya göre VALORANT'ın Türkiye'de espor liginin planlanması ve yürütülmesi; turnuvaların organizasyonu, yayın hakları, medya iletişimi ve sponsorluk hakları dahil tüm faaliyetlerini ESA Esport yüklenecek.

Tüm faaliyetler ESA Esports'ta

Yine anlaşma çerçevesinde amatör VALORANT oyuncunlarına yönelik topluluk turnuvalarının organize edilmesi de  ESA Esports tarafından gerçekleştirilecek. Topluluk turnuvalarıyla Türkiye’deki VALORANT espor takımlarının sayısının artması, profesyonel oyuncuların yetiştirilmesi ve böylece Türkiye’nin Valorant’ın global turnuvalarda daha büyük başarılara ulaşması hedefleniyor.

VALORANT oyunu nedir?

VALORANT oyunu, çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı FPS video oyunları kategorisinde yer alıyor. Riot Games’in yeni oyunlarından olan VALORANT, kısa sürede dünya çapında büyük ilgi gördü. Türkiye'de Valorant Ligi'ne katılmak isteyen takımlar, Ocak 2022’nin son haftasında  başlayacak elemelere katılacaklar.

Elemeler nasıl yapılacak?

Elemeler iki kategoride yapılacak. Bunlar açık ve kapalı olarak yapılacak aşamaların ardından 8 takım lige katılma  hakkı kazanacak. VALORANT Ligi (VRL Türkiye) ise, 14 Şubat 2022’de başlayacak. Takımlar birbiriyle 2 split olarak mücadele edecek. VRL Türkiye şampiyonu, ülkemizi VRL EMEA Bölge Finalleri’nde temsil edecek. Tüm organizasyonlar, Türkçe anlatımla canlı yayınlacak.

Senin için hazırladığımız haberler