İsa Tamer Çelik: Genel kurul tarihinin yanlış olduğunu düşünüyorum

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik'ten Genel Kurul tarihi hakkında eleştiri geldi.
12 Haziran 2018 17:47- Son Güncelleme - 12 Haziran 2018 17:47
Google news abonelik

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik, federasyonun seçimli genel kurulunun 19 Haziran Salı günü yapılmasını değerlendirdi. Çelik, "Genel kurul tarihinin yanlış olduğunu düşünüyorum." dedi.

“Genel kurulun iptaline yol açabilir”

Çelik, genel kurul süreciyle yaptığı açıklamada, göreve devam etmeleri durumunda yarım kalan projelerini tamamlayacaklarını söyledi.  5 sene önce açılan bir davanın sonuçlandığını ve tüzüğün yeniden yazılması gerektiğine dikkati çeken Çelik, "Sezonun ortasında seçim yapılmayacağını herkesin bilmesi lazım. Şu anda federasyonun bir tüzüğü yok. Tüzüğü olmayan federasyon mu olur. Tüzükle ilgili çalışmalarımız da seçim nedeniyle sekteye uğradı. Bu şartlarda yapılacak genel kurula bir delegenin itiraz etmesi, bu genel kurulun da iptaline yol açabilir." diye konuştu.

“Yarım kalan birçok işimiz var”

Delegelerin yüzde 40'ının imza toplamasıyla genel kurula gidildiğine dikkati çeken Çelik, "Seçimli genel kurulun, sezon bittikten sonra kasım ayında yapılması doğrusuydu. Ben, 3 kulübü bulunan ve triatlona katkı vermeye çalışan bir insanım. Yarım kalan birçok işimiz var. Örneğin Gençlik Olimpiyatları'na en az 1 erkek ve 1 kadın sporcu göndermek istiyoruz. Çocukları da bu doğrultuda hazırlıyoruz fakat seçim süreci herkesin konsantrasyonunun dağılmasına neden oldu." değerlendirmesinde bulundu.

Seçim süreci

Ankara 22. Asliye Hukuk Mahkemesi, 19 Aralık 2017'de, Türkiye Triatlon Federasyonunun 5 Kasım 2012'deki genel kurulunu iptal etmişti.

Söz konusu genel kurulda yeterli imza toplayamadığı gerekçesiyle aday yapılmayan Kenan Çatalbaş'ın, seçimin iptaline ilişkin açtığı davada, mahkeme genel kurulun usul ve kanuna uygun gerçekleştirilmediğini belirleyerek toplantıda alınan kararların iptaline karar vermişti.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!