İsmail Kartal ile anlaşıldı mı ? Resmi açıklama...

21 Haziran 2017 17:06- Son Güncelleme - 21 Haziran 2017 17:06
Google news abonelik
İsmail Kartal ile anlaşıldı mı ? Resmi açıklama...

Ankaragücü Basın Sözcüsü Tuna Yılmaz, Radyospor’daki Spor Kazanı programına konuk oldu ve Emrah Karalinç’in sorularını yanıtladı.

Sezon bittikten hemen sonra ekonomik kaynak bulma arayışına girdiklerini belirten Yılmaz ‘’ Transfer yapmak için ciddi desteğe ihtiyacımız vardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğoğan, iftar yemeği verdi. Başkanımız ile Recep Tayyip Erdoğan iftar yemeğinde bir görüşme gerçekleşti. Erdoğan, Ankaragücü’nü tebrik etti ve 1.Lig’de de bu performansı sürdürebileceğimizi söyledi. Biz de borcumuzu söyledik, ekonomik destek aradığımızı söyledik, Melih Gökçek’i çağırarak talimat verdi, el birliğiyle Ankaragücü’nü hakkettiği yere getirmemiz gerektiğini söyledi.’’ dedi.

‘’Bayramdan sonra transferler başlıyor’’

Tuna Yılmaz, ‘’ Bayram sonunda yavaş yavaş taraftarlarımıza müjdeyi vereceğiz. Transfer yasağı var diyeboş durmuyoruz, oyuncularla görüşüyoruz, söz aldığımız oyuncular var. Hocayı belirledikten sonra, oyuncuları hocaya söyleyecğeiz onun da onayıyla bayramdan sonra oyuncularla anlaşacağız.’’ dedi.

İsmail Kartal ile anlaşıldı mı ?

‘’İsmail Kartal ile resmi bir anlaşma yok. Görüştük, temas kurduk. Prensip olarak sıcak bakıyor. Bugün son bir görüşme yapacağız, inşallah anlaşacağımızı ümit ediyorum.İsmail Kartal, kadro yapısını camiayı yakından tanıyor. Şuana kadar telefonla görüştük, yüz yüze görüşmedik .Ben bi’ aksilik çıkacağını düşünmüyorum.’’ dedi.

Kaynak oluşturma çabası içinde olduklarını da belirten Yılmaz, 1.Lig bütçesi 2.Lig’e göre daha fazla. Süper Lig’e çıkmayı hedefliyoruz. Ankaragücü, Türk futboluna hizmet eden asırlık bir çınar. Ankaragücünün yeri burası değil.’’ diye ekledi.