İsmail Kartal: ' İlk maçı 3 puanla geçtiğimiz için mutluyum'

18 Ağustos 2019 01:08- Son Güncelleme - 18 Ağustos 2019 01:08
Google news abonelik
İsmail Kartal: ' İlk maçı 3 puanla geçtiğimiz için mutluyum'

Süper Lig'de Gençlerbirliği sahasında Çaykur Rizespor'a 1-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal  geçen sezondan 12-13 oyuncunun gittiğini ve yerine yeni oyuncular alarak yeni bir takım kurmaya çalıştıklarını ifade ederek, "Yeniden bir takım kurmaya çalışıyoruz, işin özeti hala birkaç noktada eksiklerimiz var. Eksiklerimizi gidermek için görüşmelerimiz devam ediyor. İlk maç zordu, herkesin zorlukları var, Gençlerbirliği iyi hazırlanmış, yaptığımız analizlerle onların eksik olduğu oyuncuları olduğunu biliyoruz. Herkes iyi bir mücadele ortaya koydu. 39'uncu dakikaya kadar oyun ortadaydı, rakip savunma oyuncusu atılana kadar. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra genelde takımlarda rehavet olur. Devre arası oyuncularıma sakin olmamız gerektiğini, topu yere indirerek, futbol oynayarak, boşluklar bularak oynamamız gerektiğini söyledim. Kanatlardan getirdiğimiz toplarla golü bulduk. Sonuçta biz kazandık. İlk maçlar zordur. İlk maçı 3 puanla geçtiğimiz için mutluyum, oyuncularımızı tebrik ediyorum" dedi.

Ankaragücü'nden ayrılışı hakkında sorulan soruyu yanıtlayan Kartal, "Ankaragücü camiasına zarar vermemek için her yerde konuşmadım.  Allah yukarıda, benim Allah'tan başka kimseye ne verecek hesabım, ne de korkum var. Ankaragücü'ne verdiğim emekleri helal ediyorum. Şimdi Rizespor'un başındayım, bütün emeğimle burada başarılı olmak için kariyer mücadelesi veriyorum" ifadelerini kullandı.