İsmail Kartal: 'Oyuncularla birlikte kendimize söz verdik'

2 Aralık 2017 16:03- Son Güncelleme - 2 Aralık 2017 16:03
Google news abonelik
İsmail Kartal: 'Oyuncularla birlikte kendimize söz verdik'

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, 2-1 kazandıkları Ümraniyespor maçının ardından beIN Sports'a konuştu.

Öne çıkan açıklamalar şu şekilde:

"Hafta başından beri hazırlandığımız bir maçtı. İlk yarıda kontra ataktan bir gol yedik. Ümraniyespor bir kez geldi ve golü buldu. Sonuç olarak demoralize olmadık. İkinci yarıda baskı yaparak ve önde tutacağımız toplarla sonuç almak istedik. Bu da sonuç verdi. Taktik disiplininden kopmadan oyuncularımız görevlerine yerine getirdiler. Oyuncularımıza ve taraftarımıza teşekkür ederim. Devre arasında oyuncularıma, 'Maçı kaybetsek bile önemli değil. Ankaragücü gibi oynayalım' dedim.

Lige çok sıkıntılı başladık. Sıkıntılı günler geçirdik. Hala bu süreç devam ediyor. Sıkıntılı süreç geçsin daha iyi olacağız demiştim. Zamana ihtiyacımız olduğunu söyledim. Karakterli bir oyuncu grubuna sahibiz, antrenmanlarda güzel geçiyor. Oyuncularla birlikte kendimize söz verdik. Bu takımı layik olduğu yerlere getireceğiz."

Basın toplantısında neler dedi?

İsmail Kartal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında "Beş gündür takımdaki stresi atmak için çok uğraştık. Stres ilk yarıdaki oyunumuza da yansıdı. Bir kere geldiler ve gol attılar. İkinci yarıya çıkmadan 'Ankaragücü gibi oynamalıyız.' dedim. Kendi evimizde oynuyoruz ama niye bu kadar düşüyoruz diye kramponları değiştirmelerini istedim. Kaybedersek canınız sağ olsun, dedim." ifadelerini kullandı.

Rakibi baskı altına aldıklarında hata yapacağını da bildiklerini dile getiren Kartal, "Öne geçtikten sonra baskı kurdular biz de geriyi sağlama alıp skoru koruduk. Bu galibiyeti büyük Ankaragücü taraftarına armağan ediyorum." diye konuştu.

Ankara'nın iş adamlarının sarı-lacivertli kulübe destek vermesini isteyen Kartal, şunları söyledi:

"Ankaragücü başkentin tarihi takımı. Sonuna kadar gideceğiz, taraftarımız sabretsin ve bize güvensin. Ankaragücü’nü bu sene hak ettiği yere getireceğiz. Yakın zamanda güzel şeyler olacak. Yoldan geliyoruz, yola gidiyoruz. Bu yolun sonu nereye gider Rabbim bilir."

Oyunculardan Sedat Ağçay'ın değerlendirmesi ise şu şekide:

"Kolay lider olmadık. Ümraniyespor saygı duyulması gereken bir rakip. 2-1 maçı kazandık, mutluyuz. Ligin devre arası geliyor yapacağımız transferlerle ipi göğüsleyeceğiz. İçerideki his dışarıya yansıyor. Hafta içi küçük bir taraftarımız rahatsızlandı. Tribünlerde rakip olsalar da yardımcı olan gruplar vardı. Kocaelispor, Göztepe, Karşıyaka gibi...Hafta içerisinde bütünleştik. Hepsine teşekkür ediyorum."