İsmail Kartal'dan Muriç yorumu

1 Ağustos 2019 13:53- Son Güncelleme - 1 Ağustos 2019 13:53
Google news abonelik
İsmail Kartal'dan Muriç yorumu

Çalıştırdığı takımlarda başarılı ve istikrarlı bir görüntü çizen İsmail Kartal, başına geçtiği Çaykur Rizespor'da da bu başarısını sürdürmek istiyor. İsmail Kartal, Ligde hep zoru başardıklarını ve yine başaracaklarına inandıklarını söyledi.  Sporlig Dergisi’ne röportaj veren İsmail Kartal, dikkat çeken sözler söyledi.

“Ankaragücü'nde sözler tutulmadı”

"Biz Ankaragücü'nde başarılıydık. Futbolcuların ekonomik anlamda alacakları, hak edişleri ödenmediği için takımda düşüş başladı. Düşüş başlayınca biz de başkanla bu işe bir çare bulunması gerektiğini konuştuk. Çare bulunmayacaksa bende antrenörlük yapmayacağımı söyledim. Herkes benim nasıl bir insan olduğumu biliyor. Zamanla düzeleceğini bekledim ancak bir düzelme olmadığı için hem kendime, hem kulübe, hem de oyunculara zarar vermeme adına ayrılmaya karar verdim. Daha sonra 5-6 ay dinlendim. Bu süre zarfında 1-2 kulüpten ciddi teklifler aldım. Ama beni en içten, en çok isteyen kulüplerden birisi Ç.Rizespor'du. Aslen Rizeliyim. Ben de Ç:Rizespor'u tercih ettim. Bu arada sayın Başkan ve Yöneticilerine de teşekkür ederim.

İsmail Kartal: “Hedefim başarılı hizmetler yapmak”

İnşallah bu sezon Çaykur Rizespor'da çok daha başarılı, orta ve uzun vadeli çalışma ortamı ile birlikte başarılar elde ederek yoluma devam ederim. Türk futboluna, Karadeniz'e, Rize halkına, taraftarına ve camiasına başarı hizmetler yapmak istiyorum.

İsmail Kartal: “Biz hep zorları başardık yine başaracağız”

Geçen seneden 12 oyuncu gitti. Yeniden yapılanma içerisindeyiz. Giden oyuncuların yerini doldurmaya ve yeniden bir takım kurmaya çalışıyoruz. İşimiz zor, kolay değil. Biz bu güne kadar hep zorları başardık. Ç: Rizespor'da  giden arkadaşların yerine gelenlerle güzel işler yapıp başarılı bir sezon geçirmeyi hedefliyoruz. Ligde gücünü ve varlığını rakiplerine hissettiren önemli ve güçlü bir takım olarak mücadele edip, iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.

Ç:Rizespor'un ligde  bir daha  kötü durumlara düşememesi adına taraftarı,yönetimi,camiası,futbol takımı ile çok daha başarılı, özgüvenli bir şekilde yolumuza devam etmek amacındayız.

İsmail Kartal: “Büyük beklentide bulunmak hayalcilik olur”

Yeni kurulan bir takımız. Hayalci olmamak lazım. Amacımız ligde başarılı olmak. 12 oyuncu gitti.Yeni oyuncular geldi. Bunların bir uyum süreci var. Zaman alacak şeyler. Başarılı olabilmek için ortaya uzun vadeli planlamalar yapmak lazım. Hemen 15 yeni oyuncu aldık, şampiyon olacağız ya da ilk üçe gireceğiz diye bir beklenti olamaz. Futbolda böyle bir şey yok.

Biz kendimize ekibimize güveniyoruz. İyi çalışıyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız ama bu hemen biz ''ilk üçe, ilk beşe girmeliyiz ''gibi bir beklentinin olmaması lazım. Başarıda  ekonomi, zaman, futbolcuların birbirine olan uyumu, benim sistemime uymaları, şehre alışmaları söz konusu. Bugünden yarına böyle bir öngörüyü hiç bir teknik adam veremez. 10 tane oyuncu aldım. Şampiyon olacağız demek hayalcilik olur.

“Vedat, Rizespor için bir kayıp”

Vedat Muriç Rizespor için önemli bir oyuncu idi. İkinci yarı çok iyi transferler yapıldı ve  onlarla beraber iyi bir ivme ve iyi bir çıkış yakaladı. Tabii ki Ç.Rizespor için bir kayıp. Onun yerini en iyi şekilde doldurmaya çalışıyoruz. İnşallah transfer ettiğimiz oyuncular onun yerini doldurur.'

“VAR sisteminde hakemlerin uyumu çok önemli”

'Var'' Sistemi olmalı ancak daha uyumlu bir şekilde çalışmalı ve daha objektif olmalılar. Daha hızlı karar vermeleri gerekir. Tartışmalı kararlar inşallah bu sezon ortadan kalkar. Var'ın başındakiler ile sahadaki hakemlerin uyumlu ve hızlı hareket etmeleri, ''Var'' hakemi ile sahadaki hakemlerin düşüncelerinin ayrı olmaması gerekiyor. Birlikte seyredip birlikte karar vermeleri önemli. Geçen sene birlikte seyredip ayrı ayrı kararlar verdikleri için çelişkiler meydana geldi. Bu sorunu ortadan kaldırmak gerekiyor. Bu sorun ortadan kalkarsa ''Var'' sisteminin çok başarılı bir şekilde uygulanacağını ve çok faydalı olacağını düşünüyorum.

“Genç oyunculara yatırım yaptık”

Fenerbahçe'den oyuncuları biz istedik. İleriye dönük  yatırım için düşündüğümüz oyuncular. Oğuz Kağan, Burak oynayabilecek kapasitede oyuncular. Mahsur şansını zorlayabilir. Kaleci Tarık var. Karabük'te iyi bir sezon geçirdi. Bunlar ileriye dönük iyi oyuncular. Biz Çaykur Rizespor'un geleceği için bu oyunculara yatırım yaptık.