İsmail Kartal'dan, Radyospor'a flaş açıklamalar: Ankaragücü ve şampiyonluk...

6 Aralık 2017 13:30- Son Güncelleme - 6 Aralık 2017 13:30
Google news abonelik

TFF 1. Lig'te Ankaragücü ile başarılı bir çizgi yakalayan ve Süper Lig'e göz kırpan teknik direktör İsmail Kartal, bu başarının perde arkasını anlattı. Radyospor'da Orkun Yazgan'la 'Başka Futbol Yok' programına katılan tecrübeli çalıştırıcı İsmail Kartal, canlı telefon bağlantısında konuşurken, Ajansspor'un derledikleri şöyle:

Şu anda her şey yolunda. Lige başlarken sıkıntılı bir dönem geçirdik. Maddi anlamda sıkıntıları göze alarak  geldim. Gelme nedenim, kulübün köklü tarihi ve taraftarın tutkusuydu. Gelirken sabır istemiş ve 4-6 hafta beklemelerini istemiştik. İlk 4 hafta takımın birbirini tanımaması nedeniyle sıkıntılı oldu.

Çok karakterli ve bana saygı duyan futbolcu grubu sayesinde bugünlere geldik. İç huzuru sağladık.  Taraftarlarımız da belki beni çok iyi tanımıyordu. Ben medyaya çok fazla çıkan bir adam değilim. Bizim ne kadar  çalışmayı seven bir teknik heyet olduğumuzu gördüler. Taraftarımızı mutlu ettiğimiz için hepimiz mutluyuz.  İnşallah Süper Lig'e de çıkarız.

Ümraniyespor maçında devreye 1-0 mağlup girdik. Takım üstünde bir baskı vardı, gördüm. Soyunma odasında şunu söyledim: 'Her maçı kazanacağız diye bir durum yok, mağlup olun ama kendiniz gibi oynayın. Rahat olun ben nereye gideceğimizi biliyorum.'

Çocukları sakinleştirdim ve tek bir taktik gösterdim. Tam zamanında bunu yapın dedim. Taraftarımızın da müthiş  bir desteği vardı. Sonuçta kazandık. biz sahada yorulmayan ve savaşan bir takımımız olsun istiyorduk.  Taraftarımız da bu mesajı almış ki geriye düşmemize rağmen destek verip bizimle oldular.

Ben maçlardan sonra pek sahada kalmam hemen içeri girip maçı analiz ederim. Taraftarımız çağırmış, başkanımızı  da kıramadık ve sahaya geri döndüm. Çok sevdiğim şeyler değil ama bu taraftar hakikaten özel. Onları  kıramazsınız. Beni böyle onore ettikleri için çok teşekkür ediyorum.

Maalesef Türk futbolunun en büyük sıkıntısı istikrar. Orta ve uzun vaadeli planlarınız varsa başarı kaçınılmaz. Wenger 20 yılın üstünde Arsenal'de. İşler iyi gitmediğinde halen sabır isteyebiliyor. Başka ne diyebilirim ki!

Bu ligde erken konuşmak olmaz. Daha yolun yarısına bile gelmedik ve şampiyon olmadık. Herkes herkesi yenebiliyor. Takımımla her gün bunları konuşuyorum. Kış şartları geldi, ağır sahalar olacak. Bu ligde hers herkesi yenebiliyor. Umarım Ankaragücü'nü hakettiği Süper Lig'e çıkarabiliriz. Taraftarımız bize desteğini esirgemesin. Biz çalışacağız ve nasip diyeceğiz. İnşallah Yüce Rabbim seneye bize Süper Lig'i gösterir.

(YASAL UYARI: BU HABER KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ)