İsmail Kartal'dan transfer yasağı açıklaması

Ankaragücü teknik direktörü İsmail Kartal transfer yasağı ve transferler hakkında açıklama yaptı
19 Haziran 2018 23:15- Son Güncelleme - 20 Haziran 2018 02:15
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig takımlarından Ankaragücü teknik direktörü İsmail Kartal, beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu.

Kartal'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Öncelikle bizim geçen seneden kalan bir transfer yasağımız var ve bu halen devam ediyor. Yayın gelirimiz olacak, ama hepsi kulübün imkansızlıklarından mücadele ettiğinden dolayı yasağımızı kaldıramadık. Biz ön anlaşma yapıyoruz, bu anlaşmalar neticesinde sponsorluk anlaşmaları vs yeni bir kaynak arayışı içinde yöneticilerimiz. Biz bunları bulduğumuz taktirde transferlerimizi gerçekleştirmek istiyoruz."

Türk oyuncuların maliyeti çok yüksek

"Geçen sezon Süper Lig'e çıkan 3 takımımız var. Göztepe, Sivasspor ve Malatya. 16-17-18 oyuncu transfer etmiş bu 3 takım. Ortalamaya baktığınızda 16-17 oyuncu transfer edilmiş takım başı.  Biz böyle yapmayacağız. Baktığınız zaman yerli oyuncular Türkiye'de çok az. Talip olduğunuz zamanda maliyetleri çok yüksek oluyor. Biz 11-12 tane oyuncu transfer edeceğiz ama iyi oyuncuları transfer edeceğiz. Kadrodan da 13-14 kişiyide kadroda tutacağız."

 

"10-12 oyuncu transfer etmek istiyoruz"

"10-12 oyuncu transfer etmek istiyoruz"

"Biz kendi ekonomik şartlarımıza göre hem ligde kalıcı hem bizim oyun sistemize uyabilecek oyuncuları transfer etmek istiyoruz. Hem de çok fazla oyuncu transfer etmeden oynayabilecek nokta atışı önemli oyuncuları kadromuza katmak istiyoruz. Bir tane olmazsa olmazımı santrafor. Baktığınız yerli santrafor sayısı çok az. Mecburen yabancıya yöneliyorsunuz. Biz kendimize göre bu takımı kurarken ona göre oyuncu transfer etmek istiyoruz, ona göre oyuncularla temasa geçiyoruz. Hem kulübün ekonomik anlamlardaki ekonomik kriterleri var bunları aşmadan oyuncu arayışı içerisindeyiz. İyi bir stoper almak istiyoruz, 2 orta saha almak istiyoruz. Bir tanesi merkezi tutan, bir tanesi iki yönlü oyuncu almak istiuoruz. Çok fazla oyuncu almayacağız. 10-12 oyuncuyla bu işi kapatacağız."

 

"Veli Kavlak transferi durumu hakkında Kartal..."

"Veli Kavlak transferi durumu hakkında Kartal..."

Veli Kavlak girişimi oldu mu sorusuna Kartal, "Birçok oyuncu gündemimizde ama net bir şey yok görüşüyoruz, şu an net bir şey yok. Oyuncuların son dönemlerdeki atletik performanslarına bakıyoruz. Geçmişteki yaptıklarına bakıyoruz, ekonomisine bakıoruz ve hepsini değerlendiriyoruz. Tek başkent takımı kaldığımız için, bir taraftanda transfer yasağımız var. Her kulvarda mücadele ediyoruz. Yeni stadımız bitmedi en az 3-4 sürebilir diyorlar.  Ne zaman biteceği belli değil. Belki bütün maçlarımızı deplasmanda oynayacağız. Geçici bir stat var Eryaman, belki orada oynarız." dedi.

 

Ligde kalabilmek için güçlü bir kadro kurmamız gerekiyor

"Bu geçiş döneminde Ankaragücü'nün başkenti bizimde ligde kalabilmemiz için güçlü bir kadro kurmamız gerekiyor. Bunun içinde çok çalışıyoruz. 6 antrenör ve ben oyuncuları izliyoruz, takip ettiğimiz oyuncularla temastayız. Hem kulübün ekonomisine uygun hem de transfer yasağımız var hem de bütün bunların üstesinden gelebilmek için iyi bir takım kurmaya çalışlıyoruzç Bu seneyi atlatabilirsek ve iyi mücadele edip ligde kalabilirsek kulübün üzerinden geçmişten gelen borç yükünün azalacağını ve önümüzdeki sezon ve sezonlarda Ankaragücü'nün önünün açılacağını düşünüyorum. Bu sezon çok önemli bizim için."