İstanbul Büyükçekmece’de eğitim uçağı düştü! Pilotların sağlık durumu nasıl?

22.10.2020 - 12:19 | Son Güncellenme: 22.10.2020 - 12:23

İstanbul Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü. Hazerfen Havalimanı'ndan havalanan bir eğitim uçağı düştü. Bununla birlikte vatandaşlar araştırmalar yapmaya başladılar. Uçakta ölen oldu mu, şehit var mı, uçak ne eğitimi alıyordu, yaralı mı var, pilotların sağlık durumu nasıl, açıklama geldi mi, nereden kalktı ve nereye düştü? İçinde kaç kişi vardı? İşte tüm detaylar...

İstanbul Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü.  Hazerfen Havalimanı'ndan havalanan bir eğitim uçağı düştü. Bununla birlikte vatandaşlar araştırmalar yapmaya başladılar.

Uçakta ölen oldu mu, şehit var mı, uçak ne eğitimi alıyordu? İçinde kaç kişi vardı? İşte tüm detaylar...

İstanbul Büyükçekmece'de boş bir araziye eğitim uçağının düşmesi sonucu yaralı olarak hastaneye kaldırılan pilotaj öğrencilerinin sağlık durumu hakkında henüz açıklama gelmedi.

Valilik açıklamasına göre, Uçak kazası motor arızasından kaynaklandı.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Hezarfen Ahmet Çelebi Havaalanından bugün saat 10.56'da havalanan özel bir havayolu şirketine ait eğitim uçağının, ilk bilgilere göre motor arızası nedeniyle inişe geçtiği sırada saat 11.05’te havalimanı yakınlarında düştüğü kaydedildi.

Valilik ayrıca "Uçağın pilotaj lisans öğrencisi B.N, yaralı olarak kurtarılmıştır. Olay yerine tekerlekli araçlarla ulaşımın mümkün olmaması nedeniyle ambulans helikopter sevk edilmiştir." ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler