• Diğerleri

İşte Ali Koç'un işaret ettiği 3 teknik adam

Ersun Yanal ile yollarını ayırdıktan sonra teknik direktör arayışlarına devam eden Fenerbahçe'de yeni çalıştırıcı kim olacak? İşte detaylar...
15 Mayıs 2020 19:06- Son Güncelleme - 15 Mayıs 2020 19:06
Google news abonelik

BARIŞ ŞEHİRLİOĞLU / AJANSSPOR ÖZEL

Fenerbahçe, Ersun Yanal'ın ayrılmasından sonra 2 ayı aşkın bir süredir teknik direktör arıyor. Yerli ve yabancı birçok isimle görüşmeler gerçekleştirdi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda teknik direktör konusuna iki maddede açıklık getirdi. Başkan Koç, "Bir teknik adamla neredeyse anlaşmamıza rağmen EURO 2020'nin 1 sene ertelenmesiyle son anda iptal oldu" dedi. Başkanın bu açıklamasında işaret ettiği isim, Hırvatistan Teknik Direktörü Zlatko Dalic idi.

Listenin başında yer alıyordu

Fenerbahçe'nin görüşme yaptığı adaylarının başında Dalic yer alıyordu. Anlaşma noktasına gelinen tecrübeli çalıştırıcı EURO 2020'nin ardından büyük ihtimalle Fenerbahçe'nin başına geçecekti.

Hırvatistan ile 2020 Avrupa Şampiyonası'nı tamamlamak isteyen Dalic'in Fenerbahçe'ye gelme durumu şampiyonanın koronavirüs nedeniyle 1 yıl ertelenmesiyle iptal oldu.

Teknik direktör profilini anlattı

Teknik direktör profilini anlattı

Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalar yapan Ali Koç "Şu anda görüştüğümüz 3 teknik adam var. Genç, başarıya aç, çok çalışan, disiplinli, Türkiye'yi iyi bilen veya bu coğrafyada çalışması sıkıntı olmayacak, 40-50 yaşları arası, ekonomimize uyacak, takım içinde rekabeti sağlayabilecek, gençleri adapte edebilecek türde bir hoca arıyoruz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bildiğiniz bir isim olabilir, bilmediğiniz bir isim de olabilir. Ancak hiçbir acelemiz yok. Bu sezonu kurtaracağız diye önümüzdeki sezonu da kaybetmek istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

3 teknik direktör adayı

Ali Koç'un ikinci kısımda tarif ettiği 3 teknik direktör adayı bulunuyor. İlk sırada görüşme yapılan Hırvat teknik adam Nenad Bjelica bu tarife uyan yabancı teknik adam olarak öne çıkıyor.

Abdullah Avcı seçeneği

Yerli olarak teknik adamlık özellikleri bakımından en kuvvetli isim ise Abdullah Avcı. Her ne kadar Avcı 56 yaşında olsa da Ali Koç'un 40-50 kriteri biraz genişleyebilir.

Nitekim Salim Manav'ın bugün Ajansspor'da yayınlanan haberinde ibrenin yeniden Avcı'ya döndüğü de belirtiliyor. Sarı-Lacivertli takım için Erol Bulut da tarife en uyan teknik adam olarak yer alıyor. Tabii önümüzdeki günlerde koşullar değişebilir ve bu kriterler de güncellenebilir. (İBRE YENİDEN ABDULLAH AVCI'YA DÖNDÜ HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

Teknik Direktör  -   Çalıştırıdığı Takım   -  Yaşı  -   Başarılar

  • Nenad Bjelica: Dinamo Zagreb (Ayrıldı) - 48 - İki Hırvatistan Ligi Şampiyonluğu ve Hırvatistan Kupası
  • Abdullah Avcı: Başakşehir ve Beşiktaş (Ayrıldı) - 56 - Başakşehir ile Süper Lig ikinciliği
  • Erol Bulut:  Aytemiz Alanyaspor - 45 - Ziraat Türkiye Kupası yarı final (rövanşlar ertelendi)

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Bu kez hakem futbolcu dövdü! İşte o görüntüler...