İşte Ali Koç'un yol haritası

5 Haziran 2018 08:48- Son Güncelleme - 5 Haziran 2018 11:48
Google news abonelik

Ali Koç ve ekibi bugün yapılacak mazbata töreni ile birlikte kolları sıvayacak. Yarından itibaren çalışmalara başlanarak kulübün borcu, gelir ve giderleri tek tek hesaplanacak. Mevcut gayrimenkuller, bunların değerleri ya da hangilerinin sit alanında olup olmadığı gibi önemli detaylar ortaya çıkarılacak.

Fenerbahçe’de yeni başkan Ali Koç ile yönetimin ilk işi kulübün gerçek finansal durumunu belirlemek olacak.

Bunun için bağımsız bir denetim şirketiyle anlaşma sağlandı. Yarından itibaren çalışmalara başlanarak kulübün borcu, gelir ve giderleri tek tek hesaplanacak. Mevcut gayrimenkuller, bunların değerleri ya da hangilerinin sit alanında olup olmadığı gibi detaylar ortaya çıkarılacak. Koç ve ekibi gerçek borcu öğrendikten sonra daha önce üzerinde çalışılan mali planlar hayata geçirilecek.

Bekleyen zorluklar

Bekleyen zorluklar

Aziz Yıldırım ile Ali Koç’un arasının açılmasındaki etkenlerden biri de Koç’un, yeni yönetimde mali işlerden sorumlu yönetici olan Burhan Karaçam ile Yıldırım görevdeyken mali raporları istemesi olmuştu. Yıldırım raporları vermemiş ve gerilen ilişkiler bu görüşmeden sonra kopmuştu.

Ali Koç ve yönetimini kısa süre içinde  önemli zorluklar bekliyor. Bir ay sonra sezonu açacak olan takımın hocası ve kadrosunun bu süre içinde hazırlanması gerekiyor. Bunun yanısıra belki de daha da önemlisi Finansal Fair Play kriterleri...

Bu sezon zararını sıfırlamak zorunda olan sarı-lacivertli takımın bonservisli oyuncu alması için oyuncu satması lazım. Bu da yeni yönetim ve teknik heyeti en çok zorlayacak konuların başında geliyor.

Forma sponsorluğu

Forma sponsorluğu

Öte yandan Acıbadem’in çekilmesinden sonra sarı-lacivertlilerin yeni sponsor görüşmeleri başlıyor. Ali Koç’un seçilmesinden sonra birçok önemli teklifin geldiği belirtildi. Ayrıca Ali Koç’un bizzat kendisinin karşılıksız vereceği önemli bir miktar söz konusu olacak. Bu durum kısa vadede kulübün ödemelerinde kullanılacak.

İlk üç hedef

İlk üç hedef

Ali Koç ve yönetimi finansal ve sportif açıdan üç hedef belirledi. Bugün, yarın ve geleceğin Fenerbahçesi için çalışmalar başladı.

Taraftar artık futbol takımından şampiyonluk bekliyor. Bu özlemi bitirmek için atılan adımlar söz konusu. Sportif Direktör Comolli ile yapılan bu çalışmalar çerçevesinde kısa vedede takıma katkı sağlayacak bonservis bedeli olmayan ya da düşük oyuncular belirlenmiş durumda. Bugünün kadro planlaması yapılırken yarın ve gelecek için orta ve uzun vadeli hedefler de hazırlandı.

Mevcut ekonomik şartlar, kur baskısı gibi etkenlerden kulübü kurtarmak içinde altyapı hamlesi sayesinde kulübün geleceğini yaratacak futbolcuların yetiştirilmesine ağırlık verilecek. (Milliyet)