İşte Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi rakipleri!

Trabzonspor'a verilen cezayı Spor Tahkim Mahkemesi'nden onadı. Böylece Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme oynamaya hak kazandı. Peki Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri kim? Geliri ne kadar olacak? İşte detaylar...
27 Temmuz 2020 13:09- Son Güncelleme - 30 Temmuz 2020 19:44
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Trabzonspor'un Avrupa kupalarından men cezasına yaptığı itirazı reddetti. Buna göre Beşiktaş UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme turuna katılmaya hak kazandı.

Siyah beyazlı takımın Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri belli olacak.

Öte yandan Beşiktaş, gruplara kalmayı başardığı takdirde yaklaşık 27 milyon Euro'luk (2020 milyon TL) gelirin sahibi olacak.

İkinci turdan başlayacak olan siyah beyazlılar, seri başı konumunda olacak. Bu turun geçilmesi halinde seri başı olma avantajı 3. turda da devam edecek.

Buna göre Beşiktaş'ın 2. turdaki olası rakipleri şöyle:

♦ PAOK (Yunanistan)
♦ AZ Alkmaar (Hollanda)
♦ Lokomotiv Zagreb (Hırvatistan)

Turu geçerse kimlerle eşleşebilir?

Siyah beyazlılar bu turu geçerse, 3. turdaki olası rakipleri de şöyle:

♦ Krasnodar (Rusya)
♦ Viktoria Plzen Çekya)
♦ Rapid Vien (Avusturya)
♦ Stade Rennais (Fransa)

Play-off turunda seri başılık gidebilir

Play-off turunda seri başılık gidebilir

Beşiktaş kendisini play-off turuna atabilirse daha zorlu ekiplerle karşışabilir.

Alttan kendisi gibi Benfica ve ve Dinamo Kiev de gelirse, bu durumda siyah beyazlıların seri başı olma şansı kalmayacak. Beşiktaş ya Benfica ya da Kiev ile eşleşecek.

Maçların tarihi henüz belli değil

Şampiyonlar Ligi öne elem maçlarının ne zaman oynanacağı ise henüz belli değil. Pandemi süreci nedeniyle ligler ötelendiği için UEFA, önce bu sezonun Şampiyonlar Ligi maçlarının tamamlanması içi çalışıyor. Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları normal şartlarda 25 Haziran-27 Ağustos 2020 tarihinde yapılması gerekiyordu.

Bu sezon seyircisiz ve tek şehirde

Son 16 turu rövanş aşamasında kesintiye uğrayan bu sezonun Şampiyonlar Ligi maçlarıysa Portekiz'in Lizbon şehrinde 7 Ağustos'ta yeniden başlayacak. Çeyrek finaller ise 12-15 Ağustos tarihlerinde tek maç eleminasyon sistemiyle oynanacak.

Yarı final ve final ne zaman?

Yarı final ve final ne zaman?

18-19 Ağustos’ta da yine tek maçlı sistemle yarı finaller oynanacak. Final ise 23 Ağustos'ta Portekiz'in Lizbon şehrindeki Jose Alvalade Stadı'nda oynanacak. Normalde finalin ev sahibi İstanbul'du olacak. Seyircisiz oynanması kararı sonra İstanbul, hakkını gelecek seneye öteledi.