AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İşte Fatih Terim Kararı ve Kerem'e Gelen Teklif | Transfer Haberleri

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 03 Oca 2022 - 17:14 / Son Güncelleme : 05 Oca 2022 - 00:24

Galatasaray yönetim transfer konusunda tarihi bir karar aldı. Fatih Terim ile ilgili tasarruf ne? Kerem Aktürkoğlu'na gelen teklif ne kadar? İşte detaylar.

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR ÖZEL

Galatasaray camiasında hareketli günler yaşıyor. Sarı-kırmızılı yönetim kritik bir süreçten geçerken, çok kritik kararlar da alıyor. Başkan Burak Elmas ve yönetimi, yapılan toplantıda ara transfer dönemi için net bir karar verdi: "Bütçe de alan olmadıkça transfer yapılmayacak." Yani Galatasaray, Babel, Feghouli gibi isimlerin maliyetinden çıkmadan ya da yüklü bir satış yapmadan takviye yapmayacak. Bu seçenekler gerçekleşirse düğmeye basılacak.

Fatih Terim kararı

Galatasaray'da başkan Burak Elmas ve yönetim ile teknik direktör Fatih Terim arasında bazı anlaşmazlıklar var ancak bu bir ayrılık işareti değil şu an için. Galatasaray gündemine ilişkin çıkan bazı haberlerde yönetimin Fatih Terim ile yolları ayıracağı ileri sürüld ancak bu iddia şu an için gerçeği yansıtmıyor.

Kerem'e gelen teklif 

Türk futbolu ve Galatasaray'ın yükselen değeri Kerem Aktürkoğlu için Wolfsburg kulübü sarı-kırmızılılar teklifi sundu. Alman kulübünün, sarı-kırmızılılara ilettiği teklif 10 milyon Euro. Sarı-kırmızılılar fiyatı artırmayı hedefliyor.

Gedson'a makul bir yaklaşım

Galatasaray yönetimi ve teknik heyetin gönlünde yatan aslanlardan biri yine Gedson Fernandes. Ancak sarı-kırmızılılar şu an 8-10 milyon Euro bandında bir teklif sunması mümkün değil. Yine makul bir sözleşme yolu aranacak. Yüklü bir satış olması durumunda yeni bir istişare yapılacak.