İşte transferin en kazançlı takımı

Akın Ungan
20.09.2023 - 09:05 | Son Güncellenme: 20.09.2023 - 09:17

Süper Lig’de transfer döneminin kapanmasıyla birlikte en çok kar eden takım belli oldu. Bu transfer döneminde Antalyaspor en çok ciroyu yapan takım oldu.

İşte transferin en kazançlı takımı

AJANSSPOR HABER

Fırtına gibi geçen yaz transfer sezonu 15 Eylül'de bitti. Gelir gider dengesine bakıldığı vakit üç büyüklerin zarar ettiği ortaya çıkarken Antalyaspor gelir gider dengesinde zirvede yer aldı.

Haji Wright tarihe geçti

Antalyaspor, forveti Haji Wright’ı Coventry City takımına 9 milyon Euro’ya sattı. Bu satış Antalyaspor tarihinin en pahalı bonservis satışı oldu. Antalyaspor, gelirinin büyük bir kısmını bu transferle karşıladı.

12 yeni transfer

Antalyaspor, bu sezon 12 futbolcuyu renklerine bağladı. Akdeniz temsilcisi, bu 12 futbolcu için toplam 2.30 milyon Euro harcadı.

İlgini Çekebilir
İşte transferin en zararlı çıkan büyüğü!
Habere Git

14 futbolcu ile yollar ayrıldı

Kırmızı-Beyazlılar, kadrosundaki 14 futbolcu ile yollarını ayırdı. Antalyaspor, bonservis satışı ve kiralık gönderilen futbolculardan toplam 11.73 milyon Euro gelir elde etti.

İlk sırayı kaptı

Antalyaspor, yaz transfer döneminde gelir gider dengesinde ilk sırada yer aldı. Akdeniz temsilcisi, toplam 9.43 milyon Euro kazançla transfer dönemini kapatarak ilk sırayı kaptı.

İkinci ve üçüncü sırada kimler var?

Bilançoda en çok kazançlı çıkan ikinci takım 7.19 milyon Euro ile Hatayspor oldu. Üçüncü sırada ise 2.5 milyon Euro ile Fatih Karagümrük yer aldı.

İlgini Çekebilir
Transferin hayal kırıklıkları!
Habere Git

Son sırada kim var?

Bilançoda en çok zarar eden takım Beşiktaş oldu. Transfer dönemini toplam 14.50 milyon Euro zararla kapatan Kartal, listenin son sırasında yer aldı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler