Türkiye Ragbi Federasyonu'nda Yeni Başkan Murat Kapki Oldu

İsa Kethüda
22.03.2023 - 14:05 | Son Güncellenme: 22.03.2023 - 14:12

Türkiye Ragbi Federasyonu başkanlığına yönetim kurulu üyesi Murat Kapki seçildi. Kapki, "4 branşımızın en iyi seviyede olması için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Ragbi Federasyonu'nun (TRF) başkanlığına yönetim kurulu üyesi Murat Kapki'nin seçildiği açıklandı.

"Murat Kapki, Türkiye Ragbi Federasyonunun yeni başkanı olarak seçildi"

Federasyondan yapılan açıklamada, "Mevcut federasyon başkanımız Murat Pazan'ın, genel seçimlerde milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından toplanan yönetim kurulunun yaptığı oylama sonucunda başkan vekili Murat Kapki, Türkiye Ragbi Federasyonunun yeni başkanı olarak seçildi." denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kapki, "Murat Pazan, 2017'den günümüze özellikle federasyon branşlarımızda yurt içi ve dışında yaptığı çok önemli çalışmalarla adeta altın çağını yaşatmıştır.

İlgini Çekebilir
Jorge Jesus'un kalmak için 2 şartı var!
Habere Git

Bayrak yarışını aldığımız bu süreçte üzerine koyarak ilerlemek ve branşlarımızı uluslararası alanda hak ettiği gerçek noktaya taşımak için çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

Kapki: "Var gücümüzle çalışacağız"

Kapki de sosyal medya hesabından ise "Türkiye Ragbi Federasyonu yönetim kurulu üyesi görevim 29.10.2021 yılında başlayarak, başkan vekilliği sürecim bugüne kadar devam etmiştir. Bundan sonraki süreçte Federasyon Başkanlığı görevini gururla devralarak 4 branşımızın en iyi seviyede olması için var gücümüzle çalışacağız. dedi. 

Murat Pazan, Kapki'ye başarı diledi

Murat Pazan da Kapki'ye başarı diledi ve federasyonun 2001 yılından bu yana beklediği Dünya Ragbi Federasyonu tam üyeliğine seçildiği bilgisini verdi.

İlgini Çekebilir
TFF'nin kararına tepki göstermişti! Beşiktaş'tan, UEFA'ya başvuru...
Habere Git

60 gün içinde olağanüstü seçimli genel kurul yapılacak

Açıklamada, federasyonun 60 gün içinde olağanüstü seçimli genel kurul yapacağı da kaydedildi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler