İtalya'da namı hala yürüyor: "Grande Imparatore"

11 Haziran 2017 09:25- Son Güncelleme - 11 Haziran 2017 09:25
Google news abonelik
İtalya'da namı hala yürüyor: "Grande Imparatore"

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in İtalya’daki popülaritesi dün bir kez daha ortaya çıktı.

Kosova ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, Slovenya’da yaptığı hazırlık kampını tamamladıktan sonra dün İtalya’nın Trieste kentinden özel uçakla Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket etti. Ay-yıldızlılar, daha sonra otobüs ile karşılaşmanın oynanacağı İşkodra kentine geçti.

 

Bu arada havalimanında görevli biri Inter diğeri ise Milan taraftarı iki İtalyan polis, Fatih Terim ile sohbet etti. Tecrübeli teknik adama İtalyanca “Grande İmparatore” (Büyük imparator) diye hitap eden polisler, Terim yönetimindeki Milan’ın deplasmanda Inter karşısında aldığı 4-2’lik galibiyeti unutamadıklarını belirtti.

15 dakika açık

Karşılaşmanın son hazırlıklarını, maçın oynanacağı Loro Boriçi Stadı’nda yapan Millilerimiz’de eksik bulunmadığı, hepsinin son derece istekli bir görüntü sergiledikleri dikkat çekti. 15 dakikası basına açık olarak yapılan antrenmanda Fatih Terim oyuncularına son uyarıları yaptı.

Önce futbolcu, sonra gazeteci!

A Milli Takımımız’ın kafilesinde yer alan futbolcular ve gazeteciler, herhangi bir olaya neden olmamak için ayrı ayrı uçağa alındı. İlk olarak oyuncular içeri alınırken, daha sonra da basın mensupları uçağa bindi. İnişte de gazeteciler ön kapıdan çıkarılırken, ay-yıldızlılar ise arka kapıdan çıktı, VIP’ten giriş yaptı.

Son prova

İyi bir hazırlık dönemi geçiren Milliler, dün son çalışmasını maçın oynanacağı Loro Boriçi Statı’nda yaptı. (Milliyet)