Judo Büyük Kadınlar Milli Takımı, gözünü 2020'ye çevirdi

1 Mart 2018 14:09- Son Güncelleme - 1 Mart 2018 14:09
Google news abonelik

Judo Büyük Kadınlar Milli Takımı, Balıkesir’in Edremit ilçesinde Kazdağları eteklerinde şampiyonalara hazırlandı. Milliler, 1 aylık kampın sonuna geldi. Ay-yıldızlılar, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda başarılı olmayı planlıyor.

23 kişi ile başladılar

Kazdağları eteklerinde bulunan termal bir otelde yaklaşık bir aydan bu yana antrenman yaparak müsabakalar hazırlanan Judo Büyük Kadınlar Milli Takımı 23 kişi başladığı kampı 7 kişilik müsabaka takımıyla devam ettiriyor.

Hedefler hakkında

Judo Büyük Kadınlar Milli Takım Antrenörü Timur Bizsan “İkliminin, coğrafyasının bizim antrenman yapmamıza ve gideceğimiz müsabakalara uygun olduğu için tercih ettik. Şubatın ikisinden beri burada kamp yapıyoruz. Kampımız yarın sonlanacak. Buradan sonra Polonya’da bir Avrupa Open Şampiyonası var. Oraya gideceğiz takımla beraber. 7 sporcu ile iştirak edeceğiz oraya. Ondan sonra Fas’ta bir müsabakamız olacak. Bir hafta sonra oraya gideceğiz. Bunların hazırlığını Edremit’te Kazdağları'nın eteklerinde yapmayı planladık. Kampımız verimli geçti. Burada yaptığımız çalışmaların karşılığını müsabakalarda almayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Korkmaz hedeflerini anlattı

Milli Sporcu İrem Korkmaz ise çalışmaların verimli geçtiğini ifade ederek “52 kiloda yarışıyorum. Milli sporcuyum. Burada bir aydır kamp yapıyoruz. Şimdi Polonya Open Avrupa Şampiyonasına katılacağız. Oradan da bir hafta sonra Fas’ta Grand Prix’e katılacağız. Takım olarak olimpiyatlara hazırlanıyoruz 2020 Tokyo’ya. Bunun önünde bu yıl Akdeniz Oyunları, Avrupa Şampiyonası, Dünya Şampiyonası gibi turnuvalara hazırlanıyoruz” dedi.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!