Karate1 Premier Lig başladı..

05.09.2015 11:45 - Son Güncelleme -
Karate1 Premier Lig başladı..

Beşinci kez İstanbul'un ev sahipliğinde yapılan organizasyon, Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi'nde iki gün sürecek. Karatenin "Şampiyonlar Ligi" olarak görülen turnuvaya 48 ülkeden 212'si kadın olmak üzere toplam 492 sporcu mücadele ediyor.

Avustralya, Brezilya, Kanada, İran, Çin, Ekvador, Mısır, Hong Kong ve ABD'nin de aralarında bulunduğu dünyanın dört bir yanında gelen karateciler, 12 ferdi ve 2 takım dalında dağıtılacak madalyalar için ter dökecek.

Milli sporculardan 3 bronz madalya
Organizasyonun sabah seansında yapılan ferdi kata müsabakalarında Türk karateciler, 3 bronz madalya kazandı.

Kadınlarda Dilara Bozan, erkeklerde de Emre Vefa Göktaş ve Cengizhan Koca, bronz madalyaya ulaşan milli sporcular oldu.

Dilara Bozan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üçüncülük maçından önce çok sayıda müsabakaya çıktığını belirterek, "Arka arkaya 6 maç yaptım. Çok yorucuydu ama derece kazandığım için mutluyum" dedi.

Emre Vefa Göktaş ise geçen yıl da katıldığı organizasyonda beşinci olduğunu hatırlatarak, "Bu yıl bir adım daha atarak üçüncü oldum. Rakibimin benden yaşça büyük olmasına rağmen kazandığım madalya benim için ayrı bir mutluluk" diye konuştu.

Cengizhan Koca da ilk kez katıldığı Premier Lig'de bronz madalya kazandığını dile getirerek, "Rakibim büyükler kategorisinde yarışan tecrübeli bir sporcuydu ama 16 yaşıma rağmen kazanmak çok güzel bir duygu" ifadelerini kullandı.

4 Türk sporcu finalde 

Organizasyonun akşam seansında kadınlar kumite 50 kilo finalinde Türk sporcular Serap Özçelik ile Bahar Erşeker altın madalya için karşı karşıya gelecek. 

Kadınlar kumite 55 kilo finalinde milli sporcu Büşra Tosun da İspanyol rakibi Cristina Ferrer Garcia ile karşılaşacak. 

Erkekler kata finalinde ise Ali Sofuoğlu ile Fransız William Geoffray'e karşı mücadele verecek.

İşte Arda Turan - Berkay kavgasının hastane görüntüleri!

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up