Nazmi Arıkan'ın Katil zanlısı Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya Çıktı

14.07.2022 - 12:55 | Son Güncellenme: 15.07.2022 - 13:33

Tokatspor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda eğitim kurumları sahibi Ufuk Akçekaya'ın, Nazmi Arıkan'ın ve şoförü Şerif Eker'in katil zanlısı olduğu ortaya çıktı. Detaylar.

Abone Ol
Okuma süresi: 3dk

Tokatspor kulübü başkanı ve aynı zamanda eğitim kurumları sahibi Ufuk Akçekaya'nın, Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi'ne bağlı Karainebeyli Köyü'ndeki hayvan çiftliğinde Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker cinayetlerinin zanlısı olduğu ortaya çıktı. Suçlamaları kabul etmeyen Akçekaya'nın, cinayetin hemen ardından sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı belirlendi.

Sabah'ta yer alan habere göre; İlçeye bağlı Karainebeyli Köyü'nde önceki gece meydana gelen çifte cinayet tüm eğitim camiasını yasa boğdu... İddiaya göre sakin bir hayat yaşamak isteyen Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Kurucusu Nazmi Arıkan, birkaç yıl önce tüm işlerini oğlu Kurtuluş Arıkan'a devretti.

Arıkan yaklaşık 5 yıl önce 500 dönüm üzerindeki arazisine büyük ve küçükbaş hayvan çiftliği kurarak zamanının büyük bir kısmını burada geçirmeye başladı.


30'a yakın çalışanının bulunduğu çiftlikte kendisine de müstakil bir ev yaptıran Arıkan, bir yıl önce yanında çalışmaya başlayan şoförü Şerif Eker ile birlikte bayramdan bir gün önce çiftliğe geldi.

Bir şey olmaz diyerek kameraları çalıştırmamış

Yakınlarının tüm ısrarına rağmen çiftlikteki kamera sistemlerini "bu köy çok sakin, bu köyde bir suç olmaz" diyerek çalıştırmayan Arıkan, önceki gün çiftliğin veterineri ve şoförüyle birlikte akşam saatlerinde balık yedi.

Saat 24:00 sıralarında veteriner Hekimi çiftlikten ayrılırken, Arıkan ve Eker uyumak İçin odalarına çekildi.


Ertesi sabah Nazmi Arıkan ve Şerif Eker'in uzun bir süre evden çıkmadığını fark eden ve yedikleri balıktan zehirlenmiş olabileceğini düşünen kahya Murat Gülme çiftlik evinin kapısını açınca salonda korkunç manzara ile karşılaştı.

Arıkan'ın vücudunda 62 bıçak darbesi tespit edildi

Kan gölüne dönen evde Arıkan ve Eker'in yerde yattığını gören Gülme, hemen Jandarma'ya ve 112'ye bilgi verdi.

Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ve 112 Acil Sağlık ekipleri, Arıkan ile Eker'in defalarca bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti. Yapılan ilk incelemede Arıkan'ın vücudunda 62, Eker'in ise 38 bıçak darbesi tespit edildi.

Olayla ile ilgili Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılırken, olay yerinden ve Gelibolu merkezde yapılan kamera görüntüleri incelemesinde bir kişinin otobüsle şehre geldiği ve köye gittiği belirlendi.

Tokatspor kulübü başkanı Ufuk Akçekaya olay yerinde

Yapılan araştırmada Tokatspor kulübü başkanı ve aynı zamanda eğitim kurumları sahibi Ufuk Akçekaya'nın olay mahalline olaydan birkaç saat önce otobüs ile geldiği, Nazmi Arıkan ile geçmişten alacak verecek meselesi nedeniyle husumetli olduğu, cinayet ardındanda taksi ve otobüs kullanarak başka bir ile kaçtığı belirlendi.

Suçlamaları kabul etmediği ortaya çıktı

Adresi tespit edilen şüpheli Çanakkale Başsavcılığı'nın talimatı ile kıskıvrak yakalandı. Ufuk Akçekaya'nın olay sabahı ise sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak suçlamaları kabul etmediği ortaya çıktı.

"Olay müthiş bir tezgah"

Akçekaya yayınladığı videoda "olay müthiş bir tezgah, müthiş bir kumpastır. Ben 18 Ekim 2021 de Etiler'de bıçaklandım. Beni o dönem bıçaklayanlar Nazmi Arıkan ve çetesiydi.

Sonra öğrendim ki beni korkutmak sindirmek için 5-6 milyon ödemişler. 5 yıl ceza aldılar. Araya adam koyup şikayetimi geri çekmem için alacağımı vereceklerini söylediler.

Senin için hazırladığımız haberler