AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Kayserispor, Altay Maçına Turkovac Yazan Formayla Çıkacak

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 09 Oca 2022 - 15:26 / Son Güncelleme : 09 Oca 2022 - 15:28

Spor Toto Süper Lig takımlarından Yukatel Kayserispor, bugün oynayacağı Altay maçına Turkovac yazılı forma ile çıkacak. İşte haber ile ilgili detaylar.

Yukatel Kayserispor, Erciyes Üniversitesi tarafından geliştirilen ve ilk yerli koronavirüs aşısı olma özelliği taşıyan Turkovac'ı formasında taşımaya hazırlanıyor. 

Kayserispor, Turkovac yazan forma ile maça çıkacak

Sarı kırmızılılar,  Altay ile evinde karşılaşacağı müsabakaya göğüs reklamının üzerinde Turkovac yazan forma ile çıkacak. 

"Aşı şüphesiz daha fazla acıları önledi"

Formanın kollarında ise 'Aşını ol' yazıyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, "Pandeminin 2 yıllık sürecinde hemen hepimiz bir akrabamızı, dostumuz, arkadaşımızı kaybettik. Aşı şüphesiz daha fazla acıları önledi. 

Bu aşamada ülkemiz için, insanlık için çok önemli olan yerli aşının Kayserimizden Erciyes Üniversitesi'nden çıkmasının gururunu yaşıyoruz. 

Altay maçına Turkovac göğüs, sırt, şort bandı ve 'Aşını ol' kol bandı ile çıkarak Yukatel Kayserispor olarak bu gururu yaşayacağız. Bu aşamada sponsorlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. 

"Aşıyı ihmal etmeyin"

Maç öncesi İl Sağlık Müdürlüğümüz stat çevresinde çadır kurarak aşıyı taraftarlarımızın ayağına getirecek. Lütfen kendimiz için sevdiklerimiz için aşıyı ihmal etmeyin" dedi.