AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Kayserisporlu İbrahim Akdağ'dan "6" açıklaması: Ben uzatmaları gösterdim!

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 13 Şub 2022 - 00:52 / Son Güncelleme : 13 Şub 2022 - 01:30

Galatasaray Kayserispor maçında İbrahim Akdağ'ın oyundan çıkarken tribünlere "6" işareti yapması tartışma yarattı. Akdağ olayın hakkında açıklama yaptı

Bu akşam oynanan Galatasaray-Kayserispor maçında Kayserisporlu futbolcu İbrahim Akdağ, son anlarından oyundan alınırken sarı kırmızılı tribünlere "6" işareti yapınca ortalık karıştı. Akdağ'ın bu hareketi sonrası gerginlik yaşanırken Galatasaraylı savunmacı Semih Kaya sert tepki göstererek oyuncunun üstüne yürüdü. 

6 işaretinde uzatmaları gösterdim

NEF Stadını karıştıran 6 işaretini yapan Kayserisporlu futbolcu İbrahim Akdağ TV100 ekranlarında yayınlanan VAR Odasına yazılı bir açıklama yaptı. Akdağ "Galatasaray taraftarı yavaş çıkmama tepki gösterdi. Ben de taraftara 'Maç zaten 6 dakika uzayacak.' demek için elimle 6 işareti yaptım. Semih Kaya olayı yanlış anladı. Hiçbir şekilde gönderme yapmadım. Ben Kayserispor'un oyuncusuyum. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim" ifadelerini kullandı. 

Berna Gözbaşı Oğuz Altay'a tepki gösterdi

VAR Odası programının yorumcusu Oğuz Altay ise İbrahim Akdağ'ın açıklamalarını inanmadığını ve yalan söylediğini ifade etti. Altay'ın bu yorumunun ardından Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı "Oyuncuma yalancı diyemezsiniz hedef göstermeyin" diyerek Altay'ı özür dilemeye çağırdı.