"Kazandıkça istediğimizi elde edeceğiz"

Rizespor karşılaşmasını 1-0 kazanarak rahat bir nefes alan Konyaspor'u çalıştıran Bülent Korkmaz, karşılaşmanın ardından konuştu. Korkmaz, gelecek haftalar için oyuncularına 'kazanma' mesajı verdi.
5 Temmuz 2020 23:38- Son Güncelleme - 5 Temmuz 2020 23:38
Google news abonelik
"Kazandıkça istediğimizi elde edeceğiz"

Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Süper Lig’in 30.haftasında Çaykur Rizespor’u 1-0 yendikleri maç sonrasında yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı. Korkmaz, kalan maçlar için takıma mesaj gönderdi.

Bülent Korkmaz: ”Kazandıkça istediğimizi elde edeceğiz”

Bülent Korkmaz, “Kazanmak önemliydi. Oyun olarak, baskı olarak daha kötüydük ama sonuç önemli. Sonucu almak önemliydi. Bu maç geride kaldı. Önümüzdeki maçlar önem kazanmaya başladı. Rizespor çok iyi kapattı. Boş alan bırakmadı. Aslında boş alan bulduk ama çoğalamadık ceza sahasında. Kaleye koşuları öneriyorduk, o koşu penaltı kazandırdı ve maçı kazandık. Galip gelmezseniz geride kalmış olacaksınız. Sınır ne olacak onu da bilemiyorsunuz. Rakiplerimizin kaybı önemli ama bizim kazandığımız puanlar önemli. Biz kazandıkça istediğimizi elde etmiş olacağız. Yine kazanmamız gereken bir Gaziantep maçı var” dedi.

Basın toplantısı 

Korkmaz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ise karşılaşmayı kazanmalarından duydukları mutluluğu dile getirerek "Çok önemli bir 3 puandı. Son ana kadar mücadelemizi yaptık. Gol atma gücünü gösterdik." diye konuştu.

Oyun olarak bu kadar çok kapanıp kontratakla çıkacaklarını bildiklerini dile getiren Korkmaz, "Çok iyi kapattılar. Biz de çok hareketli olmamıza rağmen girdiğimiz gol pozisyonlarında ceza sahası içinde yoğunlaşamadık. Geldiğimiz günden beri bunun üzerinde duramadık. Maça bu kadar yoğunlaşamadık ama sonunda kazanmak önemliydi. Oyuncularımı tebrik ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.