"Kazanılacak daha beş maçımız var"

Fatih Terim, soyunma odasında moralsiz oyuncularını tek tek kutladı, "Yenebilirdik, olmadı, ama hep beraber böyle devam edelim" dedi.
30 Mart 2015 09:42- Son Güncelleme - 30 Mart 2015 10:30
Google news abonelik
"Kazanılacak daha beş maçımız var"

Hollanda maçı sonrası soyunma odasında adeta matem havası yaşandığı öğrenildi. Son dünya üçüncüsü rakipleri önünde galibiyeti kaçırmaları ay - yıldızlı oyuncuları adeta kahretmişti. Sahaya kaptan olarak çıkan Gökhan Gönül, “Top doksana gitse bu kadar üzülmezdik. Adamın kafasına çarpıp, filelere gidiyor, bizi asıl kahreden de bu” sözleriyle üzüntülerini dile getirdi.

Bu arada Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de soyunma odasında oyuncuları tek tek kutladı, herkesin yanağını okşadı. Terim, “Çok iyi oynadınız. Emeğinize teşekkür ediyorum. Yenebilirdik, olmadı, ama hep beraber böyle devam edelim. Henüz herşey bitmedi. Takım halinde oynadığınız zaman neler yapabileceğinizi gösterdiniz. Futbolda birlikte hareket ettiğiniz zaman başaramayacağınız zorluk yoktur. Dünya üçüncüsü bir takıma pozisyon vermeden maç bitirebiliyorsunuz. Mourinho bile mesaj gönderdi. Hollanda karşısındaki oyunu kalan maçlarda da devam ettirmeliyiz. Önümüzde kazanılacak daha beş maçımız var, unutmayın” ifadelerini kullandı.

‘Böyle devam’
Tecrübeli hoca, “Galip gelsek bile her şeyin üzerine sünger çekilmeyecekti. Geleceği inşa etmek zorundayız. Bunun için önemli bir adım attık. Umarım böyle gider” dedi.

Milliyet