"Kimse istedi diye istifa etmem"

05.09.2015 06:07 - Son Güncelleme -
"Kimse istedi diye istifa etmem"

Milli Takım Koçu Ergin Ataman, EuroBasket’in açılışındaki İtalya maçı öncesi Hürriyet’e konuştu.

Son zamanlarda hakkında çıkan spekülasyonlardan rahatsız olduğunu ve insani şekilde yaşananlardan etkilendiğini belirten başarılı koç, “Bir buçuk aydır büyük bir takım ruhuyla hareket ediyoruz. Bu spekülasyonlar oyunumuzu etkilemez. Ki bu demeçlerin zirve yaptığı dönemde Atina’da en iyi maçımızı oynayarak Litvanya’yı 20 sayı farkla devirdik. Bu bir ilk ama basında bu başarının değil de spekülasyonlar yer alması yazık” dedi.

GENÇLER ZAYIF AMA...
Grupta İspanya dışında herkesin herkesi yenecek gücü olduğuna dikkat çeken Ataman “İtalya’nın NBA yıldızları olimpiyat hedefiyle geldi. Önemli maç ama kazansak turu garantilemeyiz, kaybetsek de hedef bitmez. Gençlere forma vermemiz gerekiyordu. Onlardan mucize beklememek lazım, fizik olarak bu seviye için zayıflar ama kadroda yer bulacaklar” diye konuştu.

AYRILIK KONUSUNU KONUŞTUK
İstifa demecinin olmadığını söyleyen Ataman, sözlerini şöyle bitirdi: “Kimse istedi diye istifa etmem ancak federasyon ve Galatasaray istemezse olur bu. 2017’de milli maçların sezon içerisine yayılmasıyla yeni bir durum oluştu. Bu şu anda bir kulüp başkanı söylüyor diye değil. Biz zaten ayrılığı aramızda konuştuk. Sezon devam ederken bir antrenörün takımını bırakıp oraya konsantre olması zor. O günün şartlarında TBF kararını verir"  

Johan Djourou'dan Türkiye ve Antalya'ya özel tanıtım filmi

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up