Eski Hakem Sabahattin Ladikli'nin Oğlu Komünist Diye Hakemlikten Atıldı

Ali Bozkurt
22.03.2023 - 00:00 | Son Güncellenme: 22.03.2023 - 08:29

Eski hakem Sabahattin Ladikli'nin oğlu Sebati Ladikli, solcu olduğu gerekçesiyle hakemliğinin sona erdirildiğini açıkladı. Ladikliye "Komunistsin" diye sorulmuş!

AJANSSPOR HABER

Fenerbahçe ve A Milli Takım'ın efsane futbolcularından olan Lefter Küçükandonyadis'e kariyerinin ilk kırmızı kartını vermesiyle de bilinen eski hakem Sabahattin Ladikli'nin oğlu Sebati Ladikli, komünist olduğu gerekçesiyle hakemliğinin engellendiğini açıkladı.

"Sen komünistsin" deyip hakemlikten attı

Sebati Ladikli, hakemliğini bugün Şırnak Spor İl Müdürü olan döneminse Ankara İl Hakem Kurulu Başkanı Abdullah Ayar'ın engellediğini savundu. Ladikli, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Ayar ile aralarında yaşananları yazıya döktü. Sebati Ladikli, "Müdürüm beni hatırladınız mı? Beni 2016 yılında, 'Sen komünistsin' diyerek hakemlikten atmıştınız. Disipline bile vermemiştiniz üstelik, sözlü olarak atmıştınız.Yıllarca verdiğim tüm emeklerimi bir çırpıda heba etmiştiniz.Şırnak Spor İl Müdürü olmuşsunuz;hayırlı olsun. @ab_ayar" dedi.

Suçlandı ama suç duyurusu yapılmadı

Ladikli, yaptığı bir sosyal medya paylaşımı nedeniyle suçlandığını vurgulayarak, "Demirtaş'ın ailesiyle kahvaltı hazırlarken çekilen videosunu paylaştığım için teröristleri desteklediğimi de iddia etmiştiniz. Size yalvardım,hakkımda suç duyurusunda bulunun diye ama beni ne savcılığa verdiniz ne de disipline.
En başarılı hakemlerinden biriydim. Hatırladınız mı?" diye yazdı.

İlgini Çekebilir
Riva'da kritik görüşme! TFF Başkanı ve MHK Başkanı bir araya geliyor...
Habere Git

Lefter'e ilk kırmızıyı gösteren hakem

Ladikli babası eski hakem Sebahattin Ladikli'yi de TRT'nin bir arşiv görüntüsüyle Ayar'a hatırlattı: "Belki beni hatırlamamışsınızdır ama babamı hatırlarsınız. Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk FİFA kokartlı   hakemlerinden biriydi kendisi. Lefter'le bir röportajını buldum o öldükten sonra. Ben de tam hatırlamıyorum babamı ama siz oradan hatırlarsınız belki."

İngilizce bilen tek hakemdi

Sebati Ladikli, jenerasyonunun en yetenekli hakemlerinden biri olduğunu belirterek, sözlerini şöyle bitirdi: "Beni attığınız sezondan önceki sezonda, birlikte hakemlik yapmaya başladığım 180 hakem arasından koşu, yazılı sınav, antrenmana katılım ve maç puanlarından oluşan sıralamada ilk 5'teydim. İlk 10'da ingilizce bilen tek hakeminiz de bendim. Hatırladınız mı?" Abdullah Ayar ise, Ladikli'nin paylaşımlarına bir cevap vermedi.

İstisnai görevler aldım ama...

Konuya ilişkin Ajansspor'a konuşan Sebati Ladikli, "Amatörde hakemdim o zaman. Üçüncü senemde attılar. Hakemliğimin ilk yılında U19 maçını yönetmiştim ki bu bi istisnaydı. Gelişim Ligi'ne de ilk senemde çıktım. Bu da bir istisnaydı. Hakem kurulu değişti ve Gelişim Ligi'nin seminerinin mesajını bile atmadılar.
Arkadaşlarım haber verince seminere katıldım. Çünkü seminere katılmazsaydım sezon boyunca maç alamayacaktım" dedi.

İlgini Çekebilir
TFF temsilcisinden bahis anketi!
Habere Git

Bana 'Solcu musun' diye soruluyordu

Neden seminer çağrısı almadığını sorduğunu kaydeden Ladikli, "Ama cevap vermediler. Uzak ilçelerde ve sabah saatlerinde lise maçlarında aylarca yardımcı hakem olarak atadılar. Birlikte gittiğimiz diğer hakemler bana 'Solcu musun' gibi sorular soruyordu. Diğer hakemleri buna göre atıyorlardı" diye konuştu.

Eski hakem Güngör de şahitlik yaptı

Ladikli gibi hakemlikten uzaklaştıran bir üst klasman hakemi Özer Güngör de sosyal medyadan yaptığı paylaşımda olayın şahitlerinden olduğunu söyledi: "Birebir şahidiyim olayın ve malesef ben de birkaç hakem tarafından sırf doğudan geldiğim için mobbinge uğradım. İnsanlar kendileri gibi olmayanı veya kendi gibi düşünmeyeni neden dışlar, bu nasıl insanlıktır?" diye yazdı.

Baba Ladikli 142 lig maçı yönetti

Sebati Ladikli'nin babası Sabahattin Ladikli, 1959-1976 yılları arasında Süper Lig'de hakemlik yaptı. Ligde 142 maça çıkan Ladikli, Avrupu kupalarında da görev aldı. Ladikli, Türkiye A Milli Takımı'nın, Mersin'de oynanan ve Romanya'yı 1-0 mağlup ettiği özel maçta da çaldı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler