Köprübaşı Dağ Koşusu, Trabzon'da gerçekleştirilecek

5 Nisan 2018 16:30- Son Güncelleme - 5 Nisan 2018 16:30
Google news abonelik
Köprübaşı Dağ Koşusu, Trabzon'da gerçekleştirilecek

Trabzon'da "Köprübaşı Dağ Koşusu" organize edilecek.

Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı Kaymakamlığı, Köprübaşı Belediye Başkanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, İstanbul Trabzon Federasyonu, İstanbul Köprübaşı Kültür ve Yardımlaşma Derneği iş birliğinde organize edilecek koşu, 7 Nisan Pazar günü saat 10.00'da Köprübaşı ilçesinin Fidanlı Mahallesi'nde gerçekleştirilecek.

Organizasyonun komite sorumlusu, İstanbul Trabzon Federasyonu Başkan Yardımcısı Göksal Purtuloğlu, Köprübaşı Dernek Başkanı Dursun Karamehmetoğlu ile Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, Ulaşım Sigorta sponsorluğunda gerçekleştirilecek Köprübaşı Dağ Koşusu'nun bölgenin tanıtımına katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Purtuloğlu, 5 kilometrelik yarışta, Balkan Dağ Koşusu, Dünya 18 Yaş Altı Dağ Koşusu Kupası ve Dünya 18 Yaş Altı Dağ Koşusu için milli takım seçmelerinin de yapılacağını dile getirdi.

Türkiye'de ilk defa yapılacak Kulüpler Dağ Koşusu Ligi birinci etabının da bu organizasyon kapsamında yapılacağına dikkati çeken Purtuloğlu, 6 kategoride yapılacak yarışlarda dereceye girecek sporculara para ödülü verileceğini sözlerine ekledi.