Kosova'da olimpiyat festivali başladı

12 Şubat 2018 19:00- Son Güncelleme - 12 Şubat 2018 19:00
Google news abonelik

Kosova Olimpiyat Komitesi (KOK) tarafından Kosova’nın başkenti Priştine’de PyeongChang 2018 Olimpiyat Festivali törenle başladı.

Kosova Olimpiyat Komitesi (KOK) tarafından Kosova’nın başkenti Priştine’de PyeongChang 2018 Olimpiyat Festivali törenle açıldı. Kosova’nın bağımsızlığını ilan etmesinin 10’uncu yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen spor etkinliği, çok sayıda sporcuyu bir araya getirdi.

Olimpiyat Festivali, Kosova Meclis Başkanı Kadri Veseli ile Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı Kujtim Gashi tarafından açıldı.

Meclis Başkanı Veseli ile Spor Bakanı Gashş, Kosova’da kış sporlarının gelişmesi için devletin her çeşit destek vereceğini belirtti. Kosova’nın tarihte ilk kez bir Kış Olimpiyat Oyunlarına katılması şerefine de yapılan Olimpiyat oyunlarına yoğun katılım gerçekleşti. Olimpiyatta, kış spor oyunlarının tanıtımı da yapıldı. Genç sporcular, şehrin ana meydanında kurulan buz pistinde ilk kez patinaj yaptı, buz hokeyi ve körling oynadı.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!