• Diğerleri

Kulüplerden Digitürk'e rest: O indirim bir kerelikti

Süper Ligi kulüpleri Digitürk ile ne konuştu? Yayıncı kuruluş beIN SPORTS indirim istedi mi? Fenerbahçe Başkanı Ali Koç konu hakkında açıklamalar yaptı.
2 Temmuz 2020 13:33- Son Güncelleme - 2 Temmuz 2020 13:41
Google news abonelik

Ceyhun KUBURLU - AJANSSPOR

Yayıncı kuruluş ve kulüpler arasındaki tartışma sonunda Riva'ya taşındı.

İlk kez kulüpler, yayıncı kuruluşu karşısına aldı ve "Devam edecek misin?" diye sordu. Bugüne kadar, "Benim muhatabım TFF" diyen yayıncı kuruluş, ilk kez kulüpleri karşısında gördü.

 

Geçen sezon toplam rakamda yüzde 13'lük indirim alan ve dolar kurunu 5.80'e sabitleyen Digiturk gelecek sezon için de aynı ödeme planını devreye sokmak istedi. Ancak kulüpler Riva'da buna karşı çıktı.

O indirim bir kerelikti

O indirim bir kerelikti

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da bu durumu dünkü (Çarşamba) canlı yayın toplantısında anlattı. Koç, "Biz bir kerelik yani bir sezonluk yüzde 13 indirim yaptık ve dolar kurunu 5.80'e sabitledik. Ancak bugün yayıncı kuruluş bunu sürekli hale getirmek istediğini söylüyor. Bu ülkede kalmak için istekliler. Ancak bizim de para kazanmamız gerekiyor" dedi.

Sözleşme gelecek sezon sonu bitiyor

Yayıncı kuruluşun sözleşmesi önümüzdeki sezon son buluyor. TFF de yeni döneme ilişkin bir ihale hazırlığı içerisinde. Bu ihalenin bu yıl mı, yoksa gelecek yıl mı olacağı bilinmiyor. Ancak artık Süper Lig kulüpleri yayıncı kuruluş ile kendileri muhatap olmak istiyor.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 

Ayakkabısız atılan gole inanamayacaksınız