• Diğerleri

KYK bursları yatacak mı? Tatilde KYK bursları ödenecek mi 2020?

Koronavirüs sebebiyle okullara ara verildi. Öğrencilerin ise aklına KYK bursları yatacak mı sorusu aklına geldi. İşte KYK bursları yatacak mı? Tatilde KYK bursları ödenecek mi 2020? sorularınızın cevabı
26 Mart 2020 19:19- Son Güncelleme - 26 Mart 2020 19:19
KYK bursları yatacak mı? Tatilde KYK bursları ödenecek mi 2020?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bahar döneminde yüz yüze eğitimin yapılmayacağını duyurdu. YÖK Başkanı Saraç, eğitimlerin uzaktan ve dijital ortamlarda sürdürüleceğini açıkladı. YÖK Başkanının yaptığı açıklama ardından KYK bursları yatacak mı? Tatilde KYK bursları ödenecek mi 2020? soruları soruldu. İşte detaylar

KYK BURS VE KREDİ ÜCRETLERİ YATMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

Bakan Kasapoğlu canlı yayında yaptığı açıklamada, "Bursları ve kredileri ödemeye devam edeceğiz. Öğrenciler isterlerse yurtlarda kalabilecekler. Herhangi bir ücret alınmayacak. İsterlerse de gidebileceklerdir." ifadelerini kullandı.

YURTLARDA KALANLAR NE YAPACAK?

Kasapoğlu canlı yayında yaptığı açıklamada, "Bursları ve kredileri ödemeye devam edeceğiz. Öğrenciler isterlerse yurtlarda kalabilecekler. Herhangi bir ücret alınmayacak. İsterlerse de gidebileceklerdir." dedi.

Kasapoğlu, "Üniversitelerin 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edilmesiyle birlikte; arzu eden öğrencilerimiz üniversitelerin kapalı olduğu süre boyunca, kendi istekleri ile yurtlardan ayrılabilecekler. Bu 3 haftalık tatil boyunca yurtta kalmayan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak. Bu kararı veren öğrencilerimiz, eğer 75 günlük yıllık izin süreleri bitmiş ise, 'Özel İzinli' sayılacaklar. Bakanlığımız, bu süre zarfında yurtlarımızın dezenfekte işlemlerine ağırlık verecek" açıklamasında bulunmuştu.

Paderborn - Augsburg (0-1) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20