La Liga maçları ABD'de! Anlaşma tamam!

İspanya Ligi’nde büyük heyecana sahne olan Real Madrid – Barcelona maçları, ABD’de oynanacak. Bu konuda La Liga yönetimi çeşitli anlaşmalar yaptı. Bazı maçlar ABD'de olacak.
16 Ağustos 2018 16:10- Son Güncelleme - 16 Ağustos 2018 19:10
Google news abonelik

İspanya Ligi’nde büyük heyecana sahne olan Real Madrid – Barcelona maçları, ABD’de oynanacak. Bu konuda La Liga yönetimi çeşitli anlaşmalar yaptı.

Anlaşma ile ABD’ye açıldılar

La Liga, kıtalararası şöhrete sahip Relevant Grubu ile yaptığı anlaşma sonucu, ABD'ye açıldı. "La Liga Kuzey Amerika" adında bir örgüt tarafından gerçekleştirilecek organizasyon, La Liga'nın Avrupa Kıtası sınırlarını aşması ve futbol kültürünü tüm Kuzey Amerika'ya yansıtması için çalışmalarda bulunuyor.

Kuzey Amerika'nın 2026 Dünya Kupası'na yönelik çalışmalarına da katkı sağlaması planlanan organizasyon, futbol akademileri, koçluk eğitimleri, pazarlama anlaşmaları ve hazırlık maçları gibi geniş kapsamlı bir dizi faaliyeti de içeriyor.

El Clasico maçları da ABD’de olacak

La Liga'nın resmi sitesinden yayınlanan açıklamayla duyurulan gelişme, "Bu harika girişim, Kuzey Amerika'daki popülaritemiz için devasa bir sıçramadır. Bu mükemmel ilişki, milyonlarca Kuzey Amerikalı futbolseverin dünyadaki en tutkulu, en heyecanlı ve en kaliteli futbol düzeyini deneyimlemesi için yeni fırsatlar yaratacaktır" denildi.

Resmi açıklama Tebas’tan

La Liga Başkanı Javier Tebas ise, "Dünya üzerindeki futbol tutkusunu büyütmek istiyoruz. Bu çığır açan anlaşmanın ABD ve Kanada'da da futbolun popülaritesine arttıracağı kesin. ABD halkı, Uluslararası Şampiyonlar Kupası maçlarında stadyumları doldurmuştu" dedi.

Relevent CEO'su Danny Sillman ise; bu girişimin, La Liga markasını geliştirmeye odaklanmış özel bir ekip tarafından büyük bir titizlikle çalışacağına inandığını söyledi.

La Liga ve Revelant arasında yapılan anlaşma 15 yıllık olurken, bir sezonda kaç maçın ABD'de oynanacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. (Goal)