AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Lafla şeffaflık olmaz. Ne kadar bonservis, ne kadar yıllık ödedin?"

İlk Yayınlanma : 13 Oca 2020 - 13:22 / Son Güncelleme : 13 Oca 2020 - 13:22

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un şeffaflık hakkındaki sözlerine de sert yanıt verdi. Cengiz, "Lafla şeffaflık olmaz. Ne kadar bonservis, ne kadar yıllık ödedin? dedi.

Ali Koç'a sert yanıt

Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştay'ına katılan Mustafa Cengiz, "Galatasaray'ın açığa düşeceğini düşünen insanlar oldu. Avrupa'da, Ankara'da, Cenevre'de konuşuldu. Galatasaray har vurup harman savuruyor, konuşmaları bizim kulağımıza geldi. Galatasaray mali açıdan sınırları aştı, denildi. Benim şu an 500 milyon TL harcama limitim var. Lafla şeffaflık olmaz. Futbolcu transfer ediyorsan açıklayacaksın; ne kadar bonservis, ne kadar yıllık ödedin? Ben büyük bir camianın başkanına yalancı diyecek kadar basitliğe inmem. Kayseri'den İzmir'e, İzmir'den Adana'ya; hepsine derin saygım var. Bize, 'Sizin fıtranızda var' dendiğini de biliyorum. Ben bu lafa girmem" dedi.

Galatasaray menajerlere ne kadar ödedi?

Galatasaray'ın menajerlere ödediği meblağı açıklayan Cengiz, "Biz o kadar haciz yedik ki. Ben yapılandırmadan memnunum. Teşekkür ayrı bir haslettir. Ürküp, korkup teşekkür etmeyeceksiniz. 10 bin Euro'ya ben de şaşırdım. Biz 100 milyon TL para ödedik. Ben göreve geldiğimden beri, 13.6 milyon Euro ödedik menajerlere. TFF'nin bunu yazıp yazmaması beni ilgilendirmiyor. Kayıtlara yanlış girmiştir. TFF'nin bu rakamları açıklamasını bizzat ben istedim. O gün Hüsnü Güreli, doğru söylediğimi ve yapacaklarını söyledi. Kim inanır benim 10 bin Euro verdiğime. Bonservisin içine gömüyorlar, vergi kaçırıyorlar gibi basitlikleri yakıştırmıyorum. Ben böyle bir şeyi dünya bir araya gelse düşünemem. 1000 yıl düşünsem aklıma gelmez. Tek tek açıklarım. Yapılandırmadan aldığımız paraları haciz altındaki menajerlere ödedik. 10 bin Euro ödediysem verdiğim paralar nereye gitti? Bu yayınlanan listeler hatalı. Bir öncekinde benimle rakibim arasında 1.5 milyon Euro gibi bir açık vardı. Ben çıkıp kimseye sormadım" dedi.

Ali Koç, Galatasaray'ın ödediği rakama dikkat çekmişti

Ali Koç, Antalya'da düzenlediği basın toplantısında; Galatasaray'ın ödediği toplam menajerlik ücretinin 10 bin euro olduğunu söyleyerek, "Şimdi size rakamları söyleyeyim. O sene Fenerbahçe yaptığı açıklamalarla 2.6 milyon Euro menajerlik ücreti ödemiş. Fenerbahçe Spor Kulübü açık ara en yüksek menajerlik ödemesi yapmış. En az Galatasaray yapmış: 10 bin Euro. Galatasaray kulübü 2018 yılında yapılan tüm transferlere 10 bin Euro menajer ödemesi yapmış. Tüm transferlere... Ben futbolcu ödemelerinin arasına koydum bunu diyebilirsiniz. Bu şeffaf mı, değil mi, buna kamuoyu karar verebilir" ifadesini kullanmıştı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz