AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Löklüoğlu'nun hedefi olimpiyat

İlk Yayınlanma : 16 Eki 2015 - 12:55 / Son Güncelleme : 16 Eki 2015 - 12:55

Okçuluk sporunda Avrupa şampiyonu unvanlı beden eğitimi öğretmeni Begül Löklüoğlu, 2012 Londra Olimpiyatları'nın ardından 2016 Rio Olimpiyatları'na da katılmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Löklüoğlu, yaptığı açıklamada, 2001 yılında Antalya'da düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası'nı izlediği sırada, okçuluk antrenörünün kendisini fizik olarak beğendiğini ve teklifi üzerine bu spora başladığını anlattı. Löklüoğlu, okçuluğa başlamasının "Tamamen tesadüf eseri" olduğunu ifade etti.

Okçuluğa başladıktan iki ay sonra miniklerde Türkiye ikincisi, 2003 yılında da yıldızlarda Avrupa şampiyonu olduğunu anlatan Begül Löklüoğlu, bu başarılarının ardından kariyerinin yükselişe geçtiğini söyledi.

Löklüoğlu, 2012 yılında Londra Olimpiyatları'na katıldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Olimpiyatlar çok güzel bir tecrübeydi. Profesyonel spor yapan her sporcunun tatması gereken bir duygu. Bunu yaşamadan spor kesinlikle bırakılmamalı. Bu sene yine 2016 Olimpiyatları'na hazırlanıyorum. Amacım öncelikle kotayı almak. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na gidip, ülkemi en iyi şekilde temsil edip, derece almak istiyorum."

Rio Olimpiyatları'na katılabilmek için mayıs ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası ve haziran ayında Antalya'da yapılacak Dünya Kupası'nda iyi dereceler elde etmesi gerektiğini kaydeden Löklüoğlu, işinin zor ama imkansız olmadığını vurguladı.

Öğrencilerini eğitecek
Begül Löklüoğlu, dört yıldır Kemer'deki bir lisede beden eğitimi öğretmenliği yaptığını, milli takım kampları nedeniyle zaman zaman öğretmenliğe ara vermek zorunda kaldığını belirtti.

Öğrencilerinin okçuluğu çok merak ettiğini belirten Löklüoğlu, "İnşallah önümüzdeki yıllarda okçuluğu onlara göstereceğim" diye konuştu.